Anasayfa / Ekonomi / Yavruları mahsur kalan anne kedi insanları yardıma çağırdı

Yavruları mahsur kalan anne kedi insanları yardıma çağırdı

Antalya’nın Kemer ilçesindeki 5 yıldızlı bir otelin Kuğulu Park’ta işlettiği restoranın civarında arkadaşıyla birlikte keza gezip hem cadde hayvanlarına kuru mama vermekte olan turizm çalışanı Önder Filizfidan, kendilerine yaklaşan ve binaya doğru peşinden sürüklemeye çalışan kedinin davranışından acayip bir koşul olduğunu anladı. Kediyi peşine düşüp takip edip binaya yaklaşınca kalın metalle kaplı yağmur suyu kanalının içinden gelen yavru kedi miyavlamasını duydu. Derhal belediye hayvan barınağı, itfaiyeyi ve Kemer Emniyet Müdürlüğü’nü arayan Filizfidan, ekipler gelinceye dek yavruların tam yerini saptama etmeye çalıştı.

İtfaiye kalın alüminyumu keserek yavruyu çıkardı

Olay yerine gelen Antalya Büyükşehir Belediye İtfaiyesi Acil Kurtarma ekibi ve polis yaptığı incelemede, yavrunun çatıdan yağmur suyu giderine düştüğünü ve ulaşmanın mümkün olmadığını tespit etti. Ekip, bunun üstüne hayvana hasar vermeyecek bir uzaklıkta tesisatı keserek bir pencere açtı ve bir yavruyu sağ salim dışarıda çıkardı.

İtfaiyecinin dikkati ikinci yavruyu da kurtardı

Kurtarma operasyonunu izleyen cümbür cemaat kedi yavrusunu sevmeye, resim çekmeye başlarken, tecrübeli itfaiye çalışanı Necati Tıraş’ın dikkati sayesinde benzer yere düşmüş ama bitkin düştüğü için miyavlayamayan ikinci bir yavru daha ortaya çıktı. İzleyenlerin sevinci daha da artarken, yavruların nerede kalacağı kavga konusu oldu. Bazı kişiler yavruların barınağa götürülmesinin yerinde olacağını söylerken, anne kedinin büyük ihtimalle yakınlarda olabileceği görüşü önem kazandı.

İnsan azalınca anne kedi ortaya çıktı

İtfaiye kurtarma ekibi ve polislerle izleyenlerin birçok olay yerinden uzaklaştıktan sonradan yavrulara bir kedinin yaklaştığı görüldü. Önder Filizfidan isimli vatandaşın hemencecik tanıdığı kedi, kurtarılan yavrularını kulaklarından tutarak insanlardan uzaklaştırdı.

Hayvansever çift teşekkür etti

Anne kedinin hareketlerinden bir olumsuzluk olduğunu fark eden ve kurtarılmasına muavin olan Önder Filizfidan ve arkadaşı Svetlana Kostrykina, yavruların kurtulmasından büyük mutluluk duyduklarını açıklama ederek, tezgâhtar olan itfaiye ve polislere teşekkür etti.

Hanım Türk

Hakkında

Diğer Haber

Mikalı Demir Oksit Kullanım Alanları

Mikalı Demir Oksit (MIO: Mikalı Demir Oksit) olarak bilinen mineral, son yüz yılda tüm dünyada …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]