Anasayfa / Genel / Otluk alanda çıkan yangında 3 hektar makilik ve tarım arazisi zarar gördü

Otluk alanda çıkan yangında 3 hektar makilik ve tarım arazisi zarar gördü

MUĞLA’nın Bodrum ilçesine bağlı Konacık Mahallesi’nde, otluk alanda çıkan, makilik ve tarım arazilerine sıçradı. Yangın, itfaiye ve orman ekiplerinin müdahalesiyle söndürülürken, 3 hektar makilik ve tarım arazisinin zarar gördüğü belirtildi.

Konacık Mahallesi’nde sitelere yakın alandaki otluk bölgede, dün saat 22.00 sıralarında yangın çıktı. Rüzgarın da etkisiyle alevler, çevredeki makilik alan ile tarım arazilerine de sıçradı. Yangın bölgesindeki site sakini ve çalışanları, bahçe hortumları ve kovalarla yangına müdahale etti. İhbar üzerine bölgeye gelen itfaiye ve orman ekipleri de çalışma başlattı. AKUT ekipleri de bölgede çalıştı. 1 saatte kontrol altına alınarak söndürülen yangında 2 hektar makilik, 1 hektar ise tarım arazisi zarar gördü.
Yol kenarına atılan sigara izmaritinden başladığı sanılan yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için çalışma başlatıldı.(DHA)

Hasatdergisi.com

Hakkında Şebnem Harika

Diğer Haber

ANTİMON OKSİT KULLANIM ALANLARI

ANTİMON TRİOKSİT = ANTİMON OKSİT CAS Numarası: 1309-64-4 EC Numarası: 215-175-0 MDL Numarası: MFCD00011214 Moleküler …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]