Anasayfa / Genel / ESK yutdışına satılmak şartıyla yağsız süt tozu satacak!

ESK yutdışına satılmak şartıyla yağsız süt tozu satacak!

Et ve Süt Kurumu, yurt dışı satışlarında kullanmak üzere 7 bin 266 ton yağsız süt tozu satacak. Yağsız süt tozu ihalesi için son başvuru tarihi 25 Temmuz olarak açıklandı.

Et ve Süt Kurumu’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, yağsız süt tozu satışının ihracatçı firmalara gerçekleştirileceği belirtildi. Satın alınan süt tozlarının yurt içerisinde kullanılması veya iç piyasaya satılması halinde Kurum cari satış fiyatı ile ihale fiyatı arasındaki farkı alıcıdan tahsil edecek.

YAĞSIZ SÜT TOZU SATIŞ USUL VE ESASLARI ŞÖYLE

1-Satışı yapılacak emtia Türk Gıda Kodeks’ine uygun üretilmiş Yağsız Süt tozudur.

2-Ürünler Et ve Süt Kurumu markası ile üretilmiş olup, ilgili yönetmelik ve tebliğlere uygun olarak ambalajlama ve etiketleme yapılmıştır.

3-Yağsız Süt tozları, Türk Gıda Kodeksi Gıda ile Temas Eden Madde ve Malzemeler Yönetmeliğine uygun olarak 25 kg.lık içte polietilen torba, dışta 3 katlı Kraft poşetler halinde ambalajlanmıştır. Ambalajlar paletli olarak muhafaza edilmektedir.

4-Firma talep etmesi halinde, satışı yapılacak yağsız süt tozuna ait analiz raporlarının verilebileceği gibi yağsız süt tozu torbalarının bütünlüğü bozulmamak ve bedeli ödenmek kaydıyla numune de alabilecektir.

5-Satışı yapılacak ürünlerin miktarlarında ± % 15 oranında değişiklik yapılabilecektir.

6-Mal bedeli teslimattan önce Kombina veznesine veya Kombinanın belirtiği banka hesap numarasına yatırılacaktır.

7-Satış ve teslimat ESK Kombina Müdürlükleri tarafından yapılacaktır.

8-Teslimatlar belirtilen depolardan, tartı/sayı ve yükleme işlemleri Kurum personeli tarafından yapılacaktır. Tartım depo kantarında veya Kurumun öngördüğü kantarda yapılacaktır.

9-Yağsız Süt tozunun yükleme işlemi bittikten sonra satış gerçekleşmiş sayılır.

10-Satış gerçekleştikten sonra alıcı ürünün kalitesine itiraz edemeyeceği gibi ürün iadesi talebinde de bulunamayacaktır.(tarımdan haber)

Hasatdergisi.com

Hakkında Şebnem Harika

Diğer Haber

ÇİĞDEM FİLİMİ YOLA ÇIKTI

Dünya prömiyerini İspanya’da yapacak: Çiğdem filmi yola çıktı. Kars’ta çekilmişti, dünya prömiyerini İspanya’da yapacak: Çiğdem …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]