Anasayfa / Tarım / Kısırkaya Plajı ineklere ve mandalara kaldı

Kısırkaya Plajı ineklere ve mandalara kaldı

Korona virüsle (Covid-19) mücadelede kontrollü normalleşme için adımlar atıldı. Belirlenen kurallar dahilinde ise plajların1 Haziran’da açılmasının gerisinde Sarıyer Kısırkaya Plajı hareketlenmeye başladı. Fakat plajda güneşlenen ve denize giren insan sayısının eksik olması nedeniyle plaj ineklere ve mandalara kaldı. Plajda gezen inekler ve mandalar drone ile havadan görüntülendi. öte taraftan Jandarma ekipleri ise plajda düzenli olarak sosyal uzaklık ve maske konusunda insanları uyardı. Hem ekipler plaja çocuklarıyla gelen vatandaşlara da uyarılarda bulunuldu.

“Plajlarda eskiye dönüş mutlaka olacak”

Cankurtaran Aydın Akpınar, “Şu lahza bir aşırılık yok gördüğünüz gibi anlamsız plaj. Fakat yavaşça dolacağını düşünüyorum. Daha sezon başındayız o yüzden ağırbaşlı. Eskiye dönüş mutlaka olacak. Bundan Böyle havalar ısınacak halk bir süredir evde ve sıkıldılar gerçekten. Eskisi gibi bir yoğunluk olacağına eminim” dedi.

“Yeni yeni işler açılıyor ama yine de halk korkuyor”

Baskı günlerden geçtiğimizi belirten Şafak Yıldırım, “Ben buralıyım 20 senedir burada insanlara at bindiriyorum. Baskı durumlar yaşadık. Sahiller yasaklanmış olunca kimse gelmedi o yüzden de meslek yapamadık. Yeni yeni işler açılıyor fakat gerçi ahali korkuyor. O yüzden eskisi gibi bir topluluk değil” biçiminde konuştu.

“Normalleşme süreci inşallah sürer şu an mutluyuz”

Plaja gelen Nuri Şahin, “Azıcık korkuyoruz lakin önlemlerimizi alıp geldik. Normalleşme süreci inşallah sürer şu lahza mutluyuz. Plajlar fazla durgun önceden daha yoğundu ast” ifadelerini kullandı.

Sümeyye İnal – Emre Baba
 

Hakkında

Diğer Haber

Köylerde Genç Nüfus Azalıyor, Tarım Sektörü Alarm Veriyor

Ülke ekonomisi için hayati öneme sahip olan tarım sektörü son yıllarda karşılaştığı eleman sorunuyla mücadele …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]