Anasayfa / Ekonomi / Huzur ortamı sağlandı arıcılar Kel Mehmet Dağlarına koştu

Huzur ortamı sağlandı arıcılar Kel Mehmet Dağlarına koştu

Bir dönem teröristlerin kol gezdiği Saçsız Mehmet Dağları, güvenlik güçlerinin başarılı operasyonları sonucu huzura kavuştu. Dağların tehlikesiz ayla getirilmesini fırsat bilen arıcılar, yaylalara akın etti. Uludere bölgesinde yaylalara giden arı yetiştiricileri, ‘gezgin arıcılığı’ tehlikesiz ortamında sürdürmenin mutluluğunu yaşıyor.

Kel Mehmet Dağlarına arıcılık yapan Adil Babat, refah ortamının sağlanması ile birlikte arılarını Saçsız Mehmet Dağlarına getirdiklerini söyledi. Babat, “15 yıldır arıcılıkla uğraşıyorum. Refah ortamının sağlanmasıyla arılarımızı Saçsız Mehmet Dağlarına getirdik. Bu dağlar Uludere’nin en yüksek rakımlı dağıdır. Bitki çeşitliliği fazla fazladır. Bal verimi az ama bal kalitesi çok yüksektir. Bölgemizde rahatlık ortamının sağlanmasıyla her yere gidebiliyoruz. Biz arıcılar ve çiftçiler olarak çok mutluyuz” dedi.

Ayhan Babat

Hakkında

Diğer Haber

Kartla ödeme 1 trilyon lirayı buldu

BKM, şubat ayına ilişkin verilerini açıkladı. Buna göre, şubat ayı itibarıyla Türkiye’de kredi kartı sayısı …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]