Anasayfa / Genel / Çiftçilere 12 Milyar Dolar Yardım

Çiftçilere 12 Milyar Dolar Yardım

ABD Tarım Bakanlığı,gümrük vergileri nedeniyle zor durumda kalan tarım sektöründeki üreticiler için yaklaşık 12 milyar dolarlık bir yardım programı onaylandı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump’ın Tarım Bakanı Sonny Perdue’ya direktif vererek tarım sektöründeki üreticileri korumak için kısa dönemde bir strateji oluşturmasını istediği ifade edildi.

Açıklamada,strateji kapsamında üreticiler için yaklaşık 12 milyar dolarlık bir yardım programının onaylandığı duyruldu. Trump hükümetinin uzun dönemde  Amerikalı çiftçilerin küresel pazarda daha iyi rekabet edebilmesi için daha adil ticaret anlaşmaları üzerinde çalıştığı  da belirtildi.

Tarım Bakanı Perdue, Trump’ın, her bir Amerikan çiftçisinin arkasını kollamak için söz verdiğini ve kırsal ekonomiyi güçlü tutmanın önemini bildiğini söyledi.

Perdue sözlerine şöyle devam etti: “Maalesef ABD’nin tarım üreticileri Çin’in yasadışı ticaret faaliyetleri ve misillemesi nedeniyle haksızlığa uğradılar.”

Trump’ın yabancı ülkelerden ithal edilen ürünlere gümrük vergisi uygulamasının ardından, bu ülkelerin misilleme yaparak ABD’den ithal edilen tarım ürünlerine gümrük vergisi getirmesi Amerikalı çiftçileri küresel piyasada zor durumda bırakırken, ABD’de et ve et ürünlerinin stokları hızla artış gösterdi ve fiyatlar sert biçimde düştü.(AA)

Hasatdergisi.com

Hakkında Şebnem Harika

Diğer Haber

SODYUM LİGNO SÜLFONAT KULLANIM ALANLARI

Sodyum ligno sülfonat tamamen suda çözünür sarı kahverengi bir tozdur, doğal olarak yüksek moleküler polimerin …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]