Anasayfa / Genel / Üreticilere polen tuzağı dağıtıldı

Üreticilere polen tuzağı dağıtıldı

Vize ilçesinde polen üretimini yaygınlaştırmak amacıyla üreticilere polen toplama tuzaklı plastik kovan altlığı dağıtıldı.

Vize İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada,   Polen Üretimi Yaygınlaştırılması Projesi kapsamında  yapılan çalışmalar Orman İşletme Müdürlüğü ortaklığında yürütülüyor.

Açıklamaya göre,Vize Bal Üreticileri Birliği üyelerine mevcut kullandıkları ahşap kovanlara monte edilebilen polen toplama tuzaklı plastik kovan altlıkları dağıtılıyor ve dağıtılan taban altlıklarıyla arı yetiştiricilerinin bal üretimi yanında daha fazla polen üreterek ek kazanç elde etmelerine katkı sağlanıyor.

Hasatdergisi.com

Hakkında Şebnem Harika

Diğer Haber

Bayer, sürdürülebilir buğday üretimine destek oluyor

Bayer; portföyünde yer alan yenilikçi bitki koruma ürünleri, dijital tarım uygulamaları ve ziraat mühendisleriyle üreticilere tohumdan hasada kadar olan tüm süreçte bütüncül bir çözüm paketi sunarak daha sağlıklı, verimli ve sürdürülebilir buğday üretimini hedefliyor.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]