Anasayfa / Genel / 8.5 milyon hektarlık alan suyla buluşuyor

8.5 milyon hektarlık alan suyla buluşuyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2023 hedefi olan sulama projelerine öncelik vereceklerini belirtti.

Ülke genelindeki tarım alanlarını modern zirai sulama tekniklerine kavuşturacak projeye sayılı günler kaldı.

Türkiye’nin 2023 hedefleri arasında yer alan, 8.5 milyon hektarlık tarım alanının suyla buluşturulması projeleri hızlanıyor. Pakdemirli, yeni dönemde önceliğin sulama projeleri olacağını belirterek,“Sulamayla ilgili tüm projeler bizim için öncelikli. Çünkü kapsadığı alan çok büyük. İşin etki analizine önem veriyoruz”  dedi.

Etkin su kullanımı için damla ve yağmurlama sulama sitemlerine sağlanan destek yüzde 50 hibe ve sıfır faizli kredi desteklerine devam edilecek.

AKŞAM’a konuşan Pakdemirli,Şu ana kadar AK Parti hükümetlerinin açıkladığı henüz bitmemiş olan projelerin hepsini, bütçe imkanları ve önem sırasına göre tek tek ele alacaklarını söyledi.

Sulamayla ilgili bütün projelerin öncelikli olduğunu belirten Pakdemirli, “Ekiplerimiz çalışmalara başladı. Özellikle etki analizi, fayda analizi, ekonomiye katkısı gibi faydalar üzerine yoğunlaşıyoruz. Bunlarla ilgili yetkili birimlerimiz gerekli raporları hazırlıyorlar. Bunlarla ilgili brifingler almaya devam ediyorum. Ayrıca çiftçilere desteklemeler de devam edecek” diye konuştu.

(Akşam)

Hasatdergisi.com

Hakkında Şebnem Harika

Diğer Haber

Selahattin Demirtaş’tan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın diplomasıyla ilgili olay paylaşım: Yanılmışız arkadaşlar!

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diplomasını paylaşmasının ardından cezaevinde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'tan olay bir paylaşım geldi. Peçete üstüne yazı yazarak diploma yapan Demirtaş, "Yanılmışız arkadaşlar, diplomanın aslı var! Eğer olmasaydı suça bulaşmış herkes, seçimden sonra yargı önüne çıkacaktı. Kim böyle bir suça ortak olmayı göze alabilir ki zaten!" ifadelerini kullandı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]