Anasayfa / Genel / Susama protesto! Susamsız simit satılacak

Susama protesto! Susamsız simit satılacak

Bursa Simitçiler ve Unlu Madde İmalatçıları Oda Başkanı Erdal Pınar, Susama gelen zamları protesto etmek amacıyla bir gün boyunca susamsız simit satacak.

Pınar,  gazetecilere yaptığı açıklamada, sektör olarak sıkıntılı bir süreç geçirdiklerini dile getirerek   “Geçen yıl temmuz ayında kilogram fiyatı 7,5 lira olan susam bu yılın aynı ayı itibarıyla 12 lira oldu.” dedi.

Pınar, esnafın simit yapmakta zorlandığını vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Ham maddeye gelen zamlar esnafın belini büktü. Gümrükte susamlar bekletiliyor. Susam borsasını çökertmemiz gerekiyor. Bunlar rantçılar, esnafımızın üstünden rant kazanıyorlar. Bunlara dur dememiz gerekiyor. Esnafımız simit yapamaz hale geldi. Böyle devam ederse 100 gram simit 1 lira 75 kuruşa satılmak zorunda kalınacak. Gümrükte susamları bekleterek, arz ve talebi yükseltiyorlar. Önümüzdeki günlerde Türkiye genelinde büyük bir eylem başlatacağız. Fırıncılar ve simitçiler olarak susamsız simit üreteceğiz. Susama gelen zamları protesto etmek amacıyla bir gün boyunca susamsız simit satacağız. İnşallah esnafımız ve illerimizle bunu gerçekleştireceğiz. Türkiye genelinde 50 bin esnaf zor durumda. “(AA)

Hasatdergisi.com

Hakkında Şebnem Harika

Diğer Haber

İşten eve dönen baba, eşi ve 3 yaşındaki oğlunu ölü buldu! Detaylar kan donduruyor

İstanbul Ümraniye'de işten eve dönen Muhsin Erten, eşinin ve oğlunun cansız bedeniyle karşılaştı. 3 yaşındaki çocuğun boğularak öldürüldüğü belirlenirken eşi Merve Erten'in cansız bedeni ise kalorifer borusuna asılı olarak bulundu. Anne Erten'in oğlunu öldürdükten sonra intihar ettiği düşünülüyor.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]