Anasayfa / ceviz / Üreticilere Ceviz Fidanı Ve Tel Örgü Desteği

Üreticilere Ceviz Fidanı Ve Tel Örgü Desteği

Siirt’te  uygulanan “Ceviz Projesi ” ile son yıllarda tüketimi artış gösteren ve ekonomik değeri yüksek ceviz üretiminin artırılması amacıyla yeni ceviz bahçelerinin tesisi için Ceviz Projesi kapsamında toplam 173 çiftçiye 1.210 da alanda kurulacak olan ceviz bahçeleri için 30.570 adet ceviz fidanı, 45.820 metre tel örgü ve 15.243 adet demir dikme dağıtımı yapılacak.

Siirt Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından ilk kapsamda tel ve demir dikme dağıtımına başlandı. İlk olarak Eruh İlçesinde 9.610 metre tel örgü ve 3.204 adet demir dikme dağıtımı gerçekleştirildi. Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada ikinci dağıtımın önümüzdeki hafta içerisinde Pervari ilçesinde çevre ihata malzemelerinin dağıtımına devam edileceği bilgi verildi. Ceviz fidanları dağıtımının ise Ekim ayının ilk haftasından itibaren en kısa sürede tamamlanması sağlanacağı ifade edildi.

Hasatdergisi.com

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Mikalı Demir Oksit Kullanım Alanları

Mikalı Demir Oksit (MIO: Mikalı Demir Oksit) olarak bilinen mineral, son yüz yılda tüm dünyada …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]