Anasayfa / Genel / TMO’dan 100 milyon TL değerinde sukuk ihracı

TMO’dan 100 milyon TL değerinde sukuk ihracı

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarımsal emtiaya dayalı 100 milyon TL tutarında sukuk ihracı gerçekleştirdi.

TMO’dan yapılan yazılı açıklamada, TMO ikinci kez dayanak varlık olarak tarımsal emtia kullanarak 100 milyon TL’lik sukuk ihracı gerçekleştirildiği bildirildi.

İlk ihracı 27 Kasım 2017’de buğday kullanarak gerçekleştiren TMO 20 Temmuz 2018 tarihinde Halk Yatırım’ın aracılık ettiği ikinci ihraçta bu kez kabuklu fındık kullandı.

İhraçların Türkiye’de Hazine dışında bir kamu kuruluşu tarafından gerçekleştirilen ve dayanak varlık olarak tarımsal emtianın kullanıldığı ilk işlemler olma özelliği taşıdığını belirten açıklamada şu sözlere yer  verildi:

“TMO, Sermaye Piyasası Kurulundan aldığı izin çerçevesinde nakit ihtiyacına göre önümüzdeki günlerde 300 milyon TL’lik daha sukuk ihracı planlamaktadır.”

Hasatdergisi.com

Hakkında Şebnem Harika

Diğer Haber

İstanbul’da yağmur: Trafik kilit, seferler iptal

İstanbul'da yağışlı havanın etkisiyle birlikte Kadıköy D-100 karayolu üzerinde uzun araç kuyrukları oluştu. Trafik yer yer durma noktasına geldi. İBB verilerine göre trafik yoğunluğu yüzde 65 olarak ölçümlendi. Öte yandan kentte bazı vapur seferleri de iptal edildi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]