Anasayfa / Dünya / TİGEM’de kapsamlı hayvancılık raporu!

TİGEM’de kapsamlı hayvancılık raporu!

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Başkanı Nihat Çelik, et açığının kapatılması için küçükbaş ve büyükbaş hayvancılıkla ilgili olarak hazırladıkları kapsamlı bir raporu TİGEM Genel Müdürü Ayşe Ayşin Işıkgece’ye sundu. TÜDKİYEB Başkanı Nihat Çelik, hayvancılık raporunun 4 yıllık bir uygulamada Türkiye’nin et ihtiyacını kendi üretimiyle karşılayacak şekilde hazırlandığını bildirdi.

Tarım İşletmeleri genel Müdürlüğü’nde (TİGEM) küçükbaş ve büyükbaş hayvancılıkla ilgili yapılabilecek projelerle ilgili bir toplantı yapıldı.

TİGEM Genel Müdürü Ayşe Ayşin Işıkgece, Genel Müdür Yardımcısı Ali Osman Kıyak ve Ticaret Daire Başkanı Ramazan Kaya ile TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, Bursa Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Veteriner Hekim Yıldırım Onan ve Genel Sekreter Vekili Vedat Koç’un bir araya gelerek bilgi paylaşımında bulunulan toplantıda; Genel Başkan Çelik ve Bursa Birlik Başkanı Onan tarafından küçükbaş hayvancılıkla ilgili TİGEM ile işbirliğinde yapılabilecek yeni ve alternatif projeler hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, TİGEM Genel Müdürü Ayşe Ayşin Işıkgece’nin göreve geldiğinden itibaren kısa zamanda kuruma adapte olarak gayret ve çalışmalarıyla sektöre katkılar verdiğini belirterek başta koyun yetiştiriciliği olmak üzere ülke hayvancılığı için son derece olumlu çalışmaları nedeniyle kendisine teşekkür etti.

Küçükbaş hayvancılığın daha da geliştirilmesi için birlikte ele alınmamış alternatif projeleri yapabileceklerini vurgulayan Genel başkan Çelik, sağlıklı hamleler yapmak adına yeni projelere yönelik hazırlanan raporu Genel Müdür Işıkgece’ye takdim etti.

Diğer yandan Türkiye’nin kırmızı et probleminin çözümü ve kırmızı et ihraç edebilir hale gelmesi konusunda da bilgilendirmede bulunan Genel Başkan Çelik, yine bu hususta hazırlanan raporu Genel Müdür Işıkgece’ye değerlendirilmesi temennileriyle sundu.

TİGEM Genel Müdürü Ayşe Ayşin Işıkgece ise TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik’e yaptıkları yeni projeler sunumundan dolayı teşekkür ederek, elbirliği ile çok iyi projeler yapılmasına vurgu yaptı ve yapılacak çalışmalarda yerli koyun ırklarını koruyup verimliliği artırmak üzerine yoğunlaşılması gereğine işaret etti.

Genel Müdür Işıkgece, üzerinde çalıştıkları bazı projeler olsa da kendilerine sunulan yeni projelerin değerlendirilebileceği mesajını verirken küçükbaş hayvan sayısını ve verimliliği artırıcı çalışmalarla ilerleme kaydedileceğini bu nedenle de yeni projelere her zaman açık olduklarını sözlerine ekledi.

Hakkında Serkan AĞAOĞLU

Diğer Haber

Mikalı Demir Oksit Kullanım Alanları

Mikalı Demir Oksit (MIO: Mikalı Demir Oksit) olarak bilinen mineral, son yüz yılda tüm dünyada …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]