Anasayfa / Dünya / Dişi Kuzu ya destek verilecek mi?

Dişi Kuzu ya destek verilecek mi?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, dişi kuzuya 100 lira destek verileceğini açıklarken, yetiştirici oğlakların da bu destek kapsamında olup olmadığını merak etmeye başladı

Küçükbaş hayvancılık desteklerinde koyun ve keçi bir birinden ayrılmazken, dişi kuzuya verilecek destek, ‘dişi oğlaklar da bu destek kapsamında mı?’ sorusunu gündeme getirdi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, erken kesiminin önüne geçmek ve küçükbaş hayvan sayısını artırmak için dişi kuzuya 100 lira destek verileceğini açıklarken, oğlaklarla ilgili bir açıklamada bulunmaması kafaları karıştırdı.

Sektör yetkilileri, koyun keçi desteğinde olduğu gibi kuzu ve oğlak desteğinin de birlikte olması gerektiğine dikkat çekerken, yetiştirici bu konudaki kafa karışıklığının giderilmesi için Bakanlıktan konuyla ilgili açıklama bekliyor.

Hakkında Serkan AĞAOĞLU

Diğer Haber

Mehmet Şimşek’ten vergi indirimi isteyen Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’a şok yanıt: Transferde şov yapıyordunuz

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin vergi indirimi için Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in kapısını çaldıkları iddia edildi. Görüşmede Bakan Şimşek'in 3 kulüp başkanına "Transfer döneminde uçakların biri indi biri kalktı. Şov yaptınız. Şimdi vergi indirimi mi istiyorsunuz?" yanıtını verdiği öne sürüldü.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]