Anasayfa / Dünya / Besici seçime mi? Takıldı.

Besici seçime mi? Takıldı.

Pakdemirli de bu açıklamasıyla besicilerin aylardır zararına üretim yaptığını teyit etti.

Fakat;

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, karkas kesim fiyatlarının düşük olmasından dolayı zor günler geçiren besicilere yönelik açıklamalarda bulundu. Artan yem maliyetlerine rağmen karkas kesim fiyatlarının aylardır 25 ile 27 lira arasında seyretmesi, üretimi tehdit etmeye başladı. Bakan Pakdemirli, zor günler geçiren besicilere seçim sonrasına vaatte bulundu.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Çankırı’nın Kurşunlu ilçesinde TKDK desteğiyle inşa edilecek 23 odalı inşaatın temel atma töreninde besicilerle ilgili açıklamalarda bulundu. Hayvancılıkta yem maliyetlerinin arttığını dile getiren Pakdemirli, “Geçen yıla göre yüzde 40 maliyetleriniz arttı, bunun farkındayım” dedi.

Seçimlerden sonra karkas kesim fiyatlarını kastederek, hayvanların ve etin para edeceğini ileri süren Pakdemirli, “İnşallah şu seçimleri tamamlayalım, seçim ekonomisini bitirelim, seçimden sonra hayvanınız da etiniz de para edecek” diye konuştu.

Hakkında Serkan AĞAOĞLU

Diğer Haber

ÇİĞDEM FİLİMİ YOLA ÇIKTI

Dünya prömiyerini İspanya’da yapacak: Çiğdem filmi yola çıktı. Kars’ta çekilmişti, dünya prömiyerini İspanya’da yapacak: Çiğdem …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]