Anasayfa / Ekonomi / Norveç ’te devletin alkol satışı patladı

Norveç ’te devletin alkol satışı patladı

Norveç’te alkol oranı yüzde 4,7’den artı olan içkileri satma hakkını tekelinde bulunduran devlet kurumu Vinmonopolet göre yapılan açıklamaya kadar gümrük kapılarının kapalı olduğu Mayıs ayında içki satışları yüzde 44 yükseldi.

Reuters ’ta bulunan habere göre; Pandemi dolayısıyla ülkede restoranların da kapanmasıyla birlikte bira dışındaki alkolleri satın olmak isteyen vatandaşlar tüketimlerini devletin mağazaları aracılığı ile yapmak durumunda kaldılar.

“BEKLENEN BİR ŞEYDİ”

Vinmonopolet sözcüsü Jens Nordahl, “Satışlarımız arttı lakin barların ve restoranların kapalı olduğu bu dönemde bu çok beklenen bir şeydi” diye konuştu.

Oslo merkezli Alkollü içki ithal eden Arcus yetkilisi Per Bjoerkum, “Yolculuk yasakları uygulandıkça Vinmonopolet’in cirosu yükselmeye devam edecek” diyor.

Norveç yakın gelecekte seyahat yasaklarını kaldırmak için bir yıllık açıklamadı. Norveç 15 Haziran tarihinde Danimarka ile gezi yasaklarını kaldırmak istiyor.

Hakkında

Diğer Haber

Talk-Magnezyum Silikat Kullanım Alanları

Talk, gerek sahip olduğu üstün fiziksel özellikleri, gerekse kullanıldığı yerlerde sağladığı avantajlar sebebiyle endüstri de …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]