Anasayfa / Ekonomi / Çiftçilerden borç yapılandırması isteği

Çiftçilerden borç yapılandırması isteği

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, çiftçilerin muafiyette geçen sürelerde ödemedikleri prim borçlarının yapılandırılmasına imkân sağlanmasını istedi.

Bayraktar, yaptığı yazılı açıklamada, muafiyetin, yeterli tarımsal gelir sağlamayan çiftçiler için önemli bir hak olduğunu, bu sayede çiftçilerin sigortalı kalma imkanının tamamıyla sona erdirilmediğini belirterek, geçici bir süre dondurulduğunu söyledi.

“Çiftçilerimizin muafiyette geçen sürelerde ödemedikleri prim borçları yapılandırılmalıdır” diyen Bayraktar, çiftçilerin mağduriyetinin önlenmesi için, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nun 41. maddesine bir fıkra eklenmesi gerektiği, muafiyette geçen sürelerin de çiftçilerin çalışma gün sayılarına ilave edilmesi gerektiği ve bu süreler için borçlanma imkânının sağlanması gerektiğine vurgu yaptı.

(Birgün)

Hasatdergisi.com

Hakkında Şebnem Harika

Diğer Haber

Google 5 milyar dolar tazminat ödeyecek

California Kuzey Bölge Mahkemesindeki belgelere göre Google, çevrim içi gezintilerde anonim seçeneğini kullandığı halde bilgileri …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]