Anasayfa / Genel / “Okulda kalem tutacağıma, burada kürekle sulama yapıyorum”

“Okulda kalem tutacağıma, burada kürekle sulama yapıyorum”

Şanlıurfa’da kavurucu sıcağın altında her gün sabahtan akşama kadar tarlada çalışan 10 yaşındaki Muhammed, okulda kalem tutacağıma, burada kürekle sulama yapıyorum, sürünüyorum. Tarlada çalışmak çok zor ve çok sıcak” dedi.

Muhammed Ay, henüz 10 yaşında. 3 yıldır tarlada çalışıyor.

sabah 06.00’da mesaisi başlıyor. Şanlıurfa’da, kavurucu sıcağın altındaki mısır tarlasında sulama yapıyor.

Elindeki küreği boyundan büyük olan Muhammed,Haliliye ilçesine bağlı Akpınar Mahallesi’ndeki tarlada, çıplak ayaklarıyla çamura bata çıka çalışıyor.

7 yaşından beri tarlada çalışan Muhammed, bazen güneşten etkilenip hastalandığını söylüyor.

İşinin zor olduğunu belirten küçük tarım işçisi Muhammed, “Ben 10 yaşındayım. 3 yıldır tarlada sulama yapıyorum. Burası gerçekten çok sıcak. Okulda kalem tutacağıma, burada kürekle sulama yapıyorum, sürünüyorum. Tarlada çalışmak çok zor ve çok sıcak…

Mısır ektiğimiz tarlada sulama yaptığını söyleyen Muhammed, “Suyu kontrol ediyorum. Su bir yerde patladı mı gidip orayı düzeltiyorum. Sulama yaparken suyun tarlada iyi gitmesi için çalışıyorum. Hem çok sıcak hem de yorucu. Güneş tepemizde çok sıcak yani. Sabah saat 06.00’da tarlaya gelip sulamaya başlıyorum, öğlene kadar sulama yapıyorum” diyor.

(İHA)

Hasatdergisi.com

Hakkında Şebnem Harika

Diğer Haber

Dört kişilik bir ailenin açlık sınırı 20 bin lirayı aştı

Açlık sınırı Mart’ta bir önceki aya göre 1125 lira artarken, gıda dışındaki ihtiyaçlar için yapılması …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]