Anasayfa / Genel / Yerli domates satışa sunuldu

Yerli domates satışa sunuldu

Bilecik’te yerli pembe domates kilosu 5 TL’den satışa sunuldu.

Cilt ve sağlık açısından birçok faydası bilinen pembe domates, yaz aylarında sofraların vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Merkez Hürriyet Mahallesinde kurulan Kapalı Pazar’da domates satıcılığı yapan İbrahim Yıldız, fiyatların gün geçtikçe daha çok yükseleceğini belirterek, “Pembe domateslerimiz, Bilecik’in Söğüt ilçesine bağlı Çaltı Köyünden geliyor. Kilosunu şuanda 5 TL’ye satıyoruz. Domatese talep var, fakat fiyat yüksek geliyor. Şuanda tüm Bilecik ve her yerde hastalık varmış ,bu yüzden ihracat olayı da girmiş Çaltı bölgesine. O yüzden fiyatlar daha da yükselecek. Bunun önüne geçmemiz mümkün değil, çünkü arz talep meselesi” dedi.

Hasatdergisi.com

Hakkında Şebnem Harika

Diğer Haber

ABD’den Çin ve Meksika merkezli 17 kişi ve kuruluşa yaptırım

ABD yönetimi, uyuşturucu üretmek için kullanılan ekipmanların uluslararası yayılımına karışan Çin ve Meksika'daki 17 kişi ve kuruluşu yaptırım listesine ekledi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]