Anasayfa / Tarım / Yemdeki yolsuzluk yargıya intikal ettirildi

Yemdeki yolsuzluk yargıya intikal ettirildi

Tarım Kredi Yem Genel Müdürü Hasan Fehmi Kinay, Denizli Yem Fabrikası ile Sarayköy Tarım Kredi Kooperatifi arasında yaşanan ve müfettişler tarafından tespit edilen yemdeki 20 milyon liralık yolsuzlukla ilgili olarak açıklama yaptı.

Milli Gazete’nin ‘Yemde büyük vurgun!’ başlıklı haberine açıklama yapan Tarım Kredi Yem Genel Müdürü ve eski Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, soruşturmanın bizzat kendisi tarafından verildiğini belirterek, “İç denetim müdürlüğümüz ile Tarım Kredi Kooperatifleri Müfettişleri tarafından yolsuzluk açığa çıkarılmıştır” dedi.

Milli Gazete’nin resmi twitter hesabında söz konusu haber paylaşımına yorum yaparak açıklamada bulunan Kinay, şunları kaydetti: “Soruşturma bizzat tarafımdan verilmiş talimatla yürütülmüştür ve İç Denetim Müdürlüğümüz ile Tarım Kredi Kooperatifleri Müfettişleri tarafından yolsuzluk açığa çıkarılmıştır. Bir ay önce konu yargıya intikal ettirilmiştir. Sorumlular hakkında gerekli yasal işlemler devam etmektedir”

Hakkında ali anatas

Diğer Haber

Çiftçiler desteklerin artırılmasını bekliyor

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, desteklerin düzenli verilmesi ve üretim döneminden …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]