Anasayfa / Ekonomi / Türk-İş ’ten kıdem konusunda yeni açıklama

Türk-İş ’ten kıdem konusunda yeni açıklama

Türk-İş Genel Başkan Ergün Atalay, son günlerin tartışılan konusu kıdem tazminatıyla ilgili bir tanımlama yaptı.

Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi adıyla kıdem tazminatı konusunda tamamlanmak istenen düzenlemelerle ilgili görünüm ve endişelerini Cumhurbaşkanı Erdoğan ’a dün enine boyuna ilettiğini bildiren Atalay açıklamasında, “daima dile getirdiğimiz gibi kıdem tazminatı işçilerin en kayda değer güvencesidir. Kıdem tazminatı İş Kanunu’nun temel direğidir.” ifadelerini kullandı.

ʻʻ

Kıdem tazminatı işçilerin en önemli güvencesidir, yıllardır döktüğü terin, verdiği bir ömrün karşılığıdır
Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay

Kıdem tazminatının temelini yaratıcı hususlar ortadan kaldırılırsa İş Kanunu’nun birçok maddesinin de manâ ve işlevini yitireceğini bildiren Atalay, “Aynı şekilde sendikal hakların kullanılması ve sendikal örgütlenmenin yapılmasında da kıdem tazminatı birçok vakit kayda değer bir işlev görmekte ve teminat olmaktadır. Kıdem tazminatı işçinin senelerdir döktüğü terin, verdiği bir ömrün karşılığıdır” ifadelerine yer verdi.

İLGİLİ HABERKıdem 'saray'a çıktıKıdem ‘saray’a çıktı İLGİLİ HABER5 soruda kıdem tazminatı düzenlemesiyle ilgili bilinenler5 soruda kıdem tazminatı düzenlemesiyle ilgili bilinenler

Hakkında

Diğer Haber

Mehmet Şimşek’ten vergi indirimi isteyen Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’a şok yanıt: Transferde şov yapıyordunuz

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin vergi indirimi için Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in kapısını çaldıkları iddia edildi. Görüşmede Bakan Şimşek'in 3 kulüp başkanına "Transfer döneminde uçakların biri indi biri kalktı. Şov yaptınız. Şimdi vergi indirimi mi istiyorsunuz?" yanıtını verdiği öne sürüldü.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]