Anasayfa / Ekonomi / ‘Araç muayenesi soyguna dönüştü ’

‘Araç muayenesi soyguna dönüştü ’

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, “Gerekli devlete ait bir soygun ve vurgun var” dedi. Yalım, araç muayenesi geç kalma ücretlerinin de affedilmesini istedi.

Özelleştirilen araç tetkik istasyonlarında, otobüs, kamyon, cazibeli ve tankerler için 462 lira, otomobil, minibüs, kamyonet ve özel taşıtlar ve arazi araçları 342 TL, traktör ve motosikletler için ise 174 lira alınıyor. Keza araçların 68 lira da egzoz denetim ücreti ödemesi gerekiyor.

CHP’li Yalım, konuyu TBMM gündemine getirdi. “Araç muayene ücretleri aldı başını gidiyor” diyen Yalım, şunları söyledi:  “Egzoz ile birlikte otomobil muayene ücreti 410 TL’yi buldu. 20 dakika bile sürmeyen bu işlemde acaba hangi emek harcanıyor, ne masraf yapılıyor? Zorunlu, devlete ait bir soygun ve vurgun var.”

Ö. Yalım

Bir lahza önce bağışlama çıkarılmalı

CHP’li Özkan Yalım, “Yurttaş zaten ekonomik kriz nedeniyle vasıta vergisini ödeyemiyor, sigortasını yaptıramıyor. Katlanaraktan artan vasıta muayene cezalarına da af getirilmelidir. Tetkik yaptıramayanlar aylık yüzde 5’e dek ceza ödemektedir” dedi.

Hakkında

Diğer Haber

BASIN BÜLTENİ ATÖLYESİ ADANADA YAPILACAK

 2024’ün Üçüncü “Anadolu Panelleri” 10 Haziran da Adana da Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin (TKYD), kurumsal …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]