Anasayfa / Ekonomi / ‘Araç muayenesi soyguna dönüştü ’

‘Araç muayenesi soyguna dönüştü ’

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, “Gerekli devlete ait bir soygun ve vurgun var” dedi. Yalım, araç muayenesi geç kalma ücretlerinin de affedilmesini istedi.

Özelleştirilen araç tetkik istasyonlarında, otobüs, kamyon, cazibeli ve tankerler için 462 lira, otomobil, minibüs, kamyonet ve özel taşıtlar ve arazi araçları 342 TL, traktör ve motosikletler için ise 174 lira alınıyor. Keza araçların 68 lira da egzoz denetim ücreti ödemesi gerekiyor.

CHP’li Yalım, konuyu TBMM gündemine getirdi. “Araç muayene ücretleri aldı başını gidiyor” diyen Yalım, şunları söyledi:  “Egzoz ile birlikte otomobil muayene ücreti 410 TL’yi buldu. 20 dakika bile sürmeyen bu işlemde acaba hangi emek harcanıyor, ne masraf yapılıyor? Zorunlu, devlete ait bir soygun ve vurgun var.”

Ö. Yalım

Bir lahza önce bağışlama çıkarılmalı

CHP’li Özkan Yalım, “Yurttaş zaten ekonomik kriz nedeniyle vasıta vergisini ödeyemiyor, sigortasını yaptıramıyor. Katlanaraktan artan vasıta muayene cezalarına da af getirilmelidir. Tetkik yaptıramayanlar aylık yüzde 5’e dek ceza ödemektedir” dedi.

Hakkında

Diğer Haber

İşten eve dönen baba, eşi ve 3 yaşındaki oğlunu ölü buldu! Detaylar kan donduruyor

İstanbul Ümraniye'de işten eve dönen Muhsin Erten, eşinin ve oğlunun cansız bedeniyle karşılaştı. 3 yaşındaki çocuğun boğularak öldürüldüğü belirlenirken eşi Merve Erten'in cansız bedeni ise kalorifer borusuna asılı olarak bulundu. Anne Erten'in oğlunu öldürdükten sonra intihar ettiği düşünülüyor.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]