Anasayfa / Haberler / Tohumcuların ‘Ziraat Bankası’ isyanı!

Tohumcuların ‘Ziraat Bankası’ isyanı!

Dün başlayan Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği’nin (TSÜAB) Genel Kurulu’na ‘Ziraat Bankası tepkisi’ damgasını vurdu.

Genel Kurula katılan TSÜAB üyeleri, Ziraat Bankası’nın uygulamalarından dert yanarak, bu konuda acil çözüm bulunmasını istedi. Bir TSÜAB üyesi, bütün şartları yerine getirmesine rağmen Ziraat Bankası’nın kendisinden ayriyeten “bir başka bankayla çalışmama” taahhütnamesi istediğini, ticari işlerinden dolayı bu taahhütnameyi veremediği için kredi kullanamadığını kaydetti.

Diğer yandan bir başka TSÜAB üyesi de taahhütnamenin sadece kendileri ile sınırlı tutulmadığını, grup içindeki diğer firmalardan da istenildiğini belirtti. Bir diğer TSÜAB üyesi ise ekspertiz değerlerinin çok düşük gösterildiğini ve bundan dolayı kredilerin çok düşük tutulduğunu ifade etti.

RAPOR SUNDUK BEKLİYORUZ

Şikayetlerin artması üzerine söz alan TSÜAB Başkanı Yıldıray Gençer, Ziraat Bankası ile yaşadıkları sıkıntıların yeni olmadığını, uzun süredir bu sorunları yaşadıklarını anlattı. Bir önceki Tarım Bakanı Mehdi Eker’e konuyu götürdüğünü ve kendisinden konuyla ilgili kapsamlı bir rapor istediğini dile getiren Gençer, “Raporu hazırlayıp eski Bakana sundum ama bir sonuç çıkmadı. Yeni Bakan Faruk Çelik’e de sektör raporu sunduk. Bekliyoruz” dedi.

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Yurt dışına kayıtlı cep telefonları için yeni karar

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin paylaşımında “Yurt dışında ikamet eden ve beraberinde mobil cihaz getiren vatandaşlarımız, …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]