Anasayfa / Genel / Tarım Teknoloji Üniversitesi açılıyor

Tarım Teknoloji Üniversitesi açılıyor

Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, kente Tarım Teknoloji Üniversitesi kazandıracaklarını söyledi.

Yaşar Üniversitesi, güçlenen akademik kadrosu, yeni bölüm ve işbirliği olanaklarıyla 2018-2019 akademik yılına hazır. Yeni dönemin hedeflerini paylaşan Mütevelli Heyet Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, İzmir’e katkı sağlayacakları projeleri açıkladı. Yiğitbaşı, mevcut kampüsün 40 bin metrekarı daha büyüdüğünü vurguladı. Üniversitenin 2020 Stratejik Planı dahilinde ilerlediklerini kaydeden Ahmet Yiğitbaşı, “Girişimci ve Yenilikçi Üniversite endeksinde her geçen sene yükselişimizi devam ettiriyoruz. Hedefimiz önümüzdeki 5 yıl içinde ilk 10 arasında yer almak” dedi. Yiğitbaşı, Hollanda’nın tarım ve gıda teknolojilerinde dünya lideri olan Wageningen Üniversitesi ve Araştırma Merkezi (WUR) ile işbirliği gerçekleştirileceğini de açıkladı, “İşbirliği İzmir’e bir tarım teknoloji üniversitesi kazandıracak. Bu projeler büyük katkı sağlayacak ve nitelikli iş gücü fırsatı yaratacak” diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. Cemali Dinçer de Makine Mühendisliği Bölümünün açıldığının müjdesini verdi, Fransız ECAM Lyon Mühendislik Okulu ile ortak proje yapacaklarını anlattı, “Öğrenciler, uluslararası geçerliliği olan ortak diploma sahibi olacak” dedi.

(Milliyet)

Hasatdergisi.com

Hakkında Şebnem Harika

Diğer Haber

BASIN BÜLTENİ ATÖLYESİ ADANADA YAPILACAK

 2024’ün Üçüncü “Anadolu Panelleri” 10 Haziran da Adana da Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin (TKYD), kurumsal …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]