Anasayfa / çevre / Tarım Bakanı bu sorulara neden cevap vermedi? Özer Ataç kim? Helikopter pisti yaptırıldı mı?

Tarım Bakanı bu sorulara neden cevap vermedi? Özer Ataç kim? Helikopter pisti yaptırıldı mı?

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli’nin söz konusu soru önergesine cevap vermemesi, soru önergesinde gündeme gelen iddiaları daha anlamlı hale getirdi. Bakan Pakdemirli tarafından cevaplandırılmak üzere 3 Kasım’da TBMM Başkanlığına bir soru önergesi veren İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, günü geçmiş olmasına rağmen bu sorularına Bakandan cevap alamadı.

Tarım ve Orman Bakanlığının bütçe görüşmelerinde de bu konu Meclis’te gündem olurken, Bakan Pakdemirli’nin Yokuş’tan kendisine bilgi sızdırdığını iddia ettiği bürokratının ismini teyit etmek istediği ortaya çıkmıştı. Soru önergesinde özellikle Bakan Pakdemirli’nin İzmir Çeşme Alaçatı’da şahsına veya ailesine ait bir mülkün yanına helikopter pisti yaptırılıp yaptırılmadığı ve Özer Ataç ile ilgili sorular dikkat çekti.

BAKAN PAKDEMİRLİ’NİN CEVAP VERMEDİĞİ SORU ÖNERGESİNDE İŞTE O DİKKAT ÇEKEN SORULAR

-İzmir Çeşme Alaçatı’da ormanlık alanda ağaçlar kesilerek, Bakanlığa ait helikopter pisti yapılmış mıdır?

-Eğer yapıldıysa söz konusu alan yakınlarında şahsınıza ait ya da ailenize ait mülk var mıdır?

-Bakanlığınızda Özer Ataç isimli kişi danışmanlığınızı yapmakta mıdır?

-Şayet danışmanınız ise bu danışmanın görev alanı hangi konular üzerinedir?

-Bahse konu olan danışmanınız daha öncesinde Gümrük Müşavirliği yapmış mıdır?

Bilindiği üzere Bakanlıkta danışman olarak görev yapan Özer Ataç’ın, İzmir’de gümrükleme şirketi olduğu ve danışman olduktan sonra bu şirketini eşinin üstüne devrettiğine yönelik iddialar Bakanlıkta ciddi tartışma konusu olmuştu.

Hakkında ali anatas

Diğer Haber

SEPİYOLİT’İN TAVUK KÜMESLERİNDE VE YEMLERİNDE KULLANIMI

Sepiyolit,fillosilikat grubuna dahil,magnezyumhidrosilikatten ibaret doğal bir kir mineraldir.Lifsi ve lif boyunca devam eden kanal boşlukları …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]