Anasayfa / Haberler / Süt üreticisi son çare süt dökme eylemi yapacak

Süt üreticisi son çare süt dökme eylemi yapacak

Tavşanlı Süt Üreticileri Birliği Başkanı Kudret Sarı, Ulusal Süt Konseyi tarafından belirlenen fiyata uymayan mandıracılara karşı süt dökme eylemi yapacaklarını duyurdu. Tüm üyelerinin traktörleri ve araçlarıyla sütlerini getirerek eyleme destek olmalarını isteyen Sarı, eyleme katılan üyelerinin yıllık aidatında indirime gideceklerini belirtti.

Tavşanlı Süt Üreticileri Birliği Başkanı Kudret Sarı, konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaparak, şunları kaydetti: “Ulusal Süt Konseyi’nin açıkladığı fiyattan sonra ilçemizde bulunan süt işletmecileriyle yaptığımız görüşmelerden maalesef netice alınamamıştır. Bu sebepten dolayı yarın 29/08/2018 Çarşamba tarihinde SAAT 09:00-12:00’de emniyet ve belediyeden almış olduğumuz izinle süt dökme eylemi yapacağız.

Tüm üyelerimizi ve süt üreticilerimizi traktör ve araçlarıyla sütlerini getirerek bu eylemimize destek vermeye, sesimizi duyurmaya bekliyoruz. Ayrıca katılan üyelerimizin yıllık aidatında indirim de yapılacaktır.”

Tarımdan haber

Hasatdergisi.com

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Açlık sınırı 10 bin lirayı, yoksulluk sınırı 33 bin lirayı aştı

TÜRK-İŞ'in mayıs ayı verilerine göre, dört kişilik bir ailenin aylık gıda harcamalarını kapsayan açlık sınırı 10 bin 362; kira, fatura, eğitim, giyim, ulaşım gibi tüm giderlerini kapsayan yoksulluk sınırı da 33 bin 752 liraya yükseldi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]