Anasayfa / Haberler / Süt üreticisi son çare süt dökme eylemi yapacak

Süt üreticisi son çare süt dökme eylemi yapacak

Tavşanlı Süt Üreticileri Birliği Başkanı Kudret Sarı, Ulusal Süt Konseyi tarafından belirlenen fiyata uymayan mandıracılara karşı süt dökme eylemi yapacaklarını duyurdu. Tüm üyelerinin traktörleri ve araçlarıyla sütlerini getirerek eyleme destek olmalarını isteyen Sarı, eyleme katılan üyelerinin yıllık aidatında indirime gideceklerini belirtti.

Tavşanlı Süt Üreticileri Birliği Başkanı Kudret Sarı, konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaparak, şunları kaydetti: “Ulusal Süt Konseyi’nin açıkladığı fiyattan sonra ilçemizde bulunan süt işletmecileriyle yaptığımız görüşmelerden maalesef netice alınamamıştır. Bu sebepten dolayı yarın 29/08/2018 Çarşamba tarihinde SAAT 09:00-12:00’de emniyet ve belediyeden almış olduğumuz izinle süt dökme eylemi yapacağız.

Tüm üyelerimizi ve süt üreticilerimizi traktör ve araçlarıyla sütlerini getirerek bu eylemimize destek vermeye, sesimizi duyurmaya bekliyoruz. Ayrıca katılan üyelerimizin yıllık aidatında indirim de yapılacaktır.”

Tarımdan haber

Hasatdergisi.com

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Mikalı Demir Oksit Kullanım Alanları

Mikalı Demir Oksit (MIO: Mikalı Demir Oksit) olarak bilinen mineral, son yüz yılda tüm dünyada …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]