Anasayfa / Dünya / Osmanlı’dan kalma kuruma müşavir oldu! 7 bin 500 lira maaş ve emekli olana kadar da kurum lojmanını kullanma hakkı

Osmanlı’dan kalma kuruma müşavir oldu! 7 bin 500 lira maaş ve emekli olana kadar da kurum lojmanını kullanma hakkı

Tarım bürokrasisinde konuşulan bürokrat! Görevden alınan Genel Müdür döneminde arkadaşlık kontenjanından yararlanarak kurum dışından getirilerek Daire Başkanı yapıldı, 9 ay bu görevde kaldı, mevcut Genel Müdür tarafından görevden alındı, şimdi de Müşavir yapıldı. Özlük hakları iyileştirildi, maaşı ikiye katladı, kurumun lojmanını da emekli olana kadar kullanacak.

GÖREVDEN ALINDI BİR AY SONRA DA MÜŞAVİR YAPILDI

Ancak görevden alınan Aksin’in, TİGEM’in geçtiğimiz hafta yapılan yönetim kurulu toplantısında müşavirliğe atandığı ortaya çıktı. Aksin’in müşavirliğe atanması, ‘kıyak atama’ olarak değerlendirilirken, TİGEM’in işleyişi ile hiçbir alakası olmayan bir kişinin üst düzey yöneticilere sağlanan özlük haklarından yararlanacak olması kurum içinde tepkiye neden oldu.

Bu atamadan dolayı Aksin’in maaşı 4 bin liradan 7 bin 500 liraya çıkarken, emekli olana kadar da kurum lojmanını kullanma hakkı kazandı.

GENÇ ÇİFTÇİ SORUŞTURMASI ENGEL OLDU

Müşavirlik atamasının Aksin ile sınırlı kalmayacağı, diğer görevden alınan eski Genel Müdür Yardımcısı Üzeyir Tekin, Hayvancılık İşleri Daire Başkanı Ergün Erol, Ticaret Daire Başkanı Mehmet Çeter ve Atçılık Daire Başkanı Murat Durmaz’ın da müşavirliğe atanacağı ancak haklarındaki soruşturmadan dolayı bu atamanın şimdilik yapılmadığı kaydediliyor.

Üzeyir Tekin, Ergün Erol ve Mehmet Çeter’in geçtiğimiz yıl Genç Çiftçi Hayvan Alım Komisyonunda bulunmalarından dolayı genç çiftçi projesindeki yolsuzluk iddialarına yönelik Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından haklarında soruşturma yürütülüyor.

JANDARMA FİRMA AYAĞINDA BÜYÜK BİR OPERASYON YAPMIŞTI!

Bilindiği üzere genç çiftçi projesini suistimal ederek, suç işlemek amacı ile örgüt kurmak, örgüt faaliyeti kapsamında rüşvet almak vermek, resmi belgede sahtecilik ve nitelikli dolandırıcılık suçları kapsamında Ardahan Jandarma Komutanlığı tarafından firma ayağında büyük bir operasyon yapılarak birçok kişi gözaltına alınmış ve mahkeme tarafından tutuklanmıştı. Genç çiftçi projesindeki yolsuzlukla ilgili olarak Bakanlık ayağındaki soruşturmalar ise devam ediyor.

Hakkında Serkan AĞAOĞLU

Diğer Haber

“Varlık Barışın”da son gün cuma

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, geçen yıl elde edilen ticari, zirai, serbest meslek kazancı, ücret geliri, kira geliri, menkul sermaye iradı ile diğer kazanç ve iratlar için yıllık gelir vergisi beyannameleri 31 Mart Cuma günü saat 23:59’a kadar yapılabilecek.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]