Anasayfa / Ekonomi / Ormanları yakıp madene açıyorlar

Ormanları yakıp madene açıyorlar

Köylü kadınların ve tüm vatandaşların bahçelerinin işgal edilmesine ve yollarının kapatılmasına tepki gösterdiği çevre tahribatına isyan eden Adıgüzel, bir ay önce meydana çıkan orman yangını için de soruşturma yapılmadığını söyledi.

Altın madeninin vatandaşın bahçesine değin girdiğini ve köyler arasındaki yolu işgal ettiğini söyleyen Adıgüzel şöyle dedi: “Orman Müdürlüğü’nden müsade almadan ormanı da kırmaya başlamışlar.

Bir ay önce burada bir yangına da müdahale etmiştim. Yangının sabotaj sonucu çıkarıldığını fazla net görmüştük lakin hâlâ hiçbir işlem yapılmadı. İnsanları deniz ile siyanür arasına hapsetmek istiyorlar.

Haksız hukuksuz şekilde meslek yapan, doğayı, ormanımızı, suyumuzu, toprağımızı mahveden bu maden buradan kalkana dek mücadelemiz devam edecek.”

YUNAN ORDUSUNDAN NE FARKLARI VAR?

Fatsa Bahçeler Köyü’ndeki altın madenine giden CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel, “Bu ormanları yakanların, İzmir’den çekilirken şehri yakıp yıkan Yunan ordusundan ne farkı var?” diye sordu.

Hakkında

Diğer Haber

BASIN BÜLTENİ ATÖLYESİ ADANADA YAPILACAK

 2024’ün Üçüncü “Anadolu Panelleri” 10 Haziran da Adana da Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin (TKYD), kurumsal …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]