Anasayfa / Genel / Ordu’da ki selde ne kadar fındık ziyan oldu? Pakdemirli açıkladı…

Ordu’da ki selde ne kadar fındık ziyan oldu? Pakdemirli açıkladı…

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ordu’da meydana gelen sel felaketine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ordu’da meydana gelen sel felaketinde 600-700 ton civarında fındığın zarar gördüğünü söyledi.

Pakdemir’li, “Fındık rekoltesi 200 bin ton civarında, yağış alan, özellikle felaketin yaşandığı Perşembe, İkizce, Çaybaşı, Ünye ve Fatsa ilçelerinde normal şartlarda 72 bin ton rekolte bekleniyordu. Çıkacak rekoltenin üçte biri bu yağış alan bölgedeydi. Bakanlık yetkililerimiz çok hızlı şekilde 950 çifti ile görüştü. Görüşmelerimizin sonunda muhtemel zararın 600-700 ton civarında olabileceği tespit edildi.” açıklamalarında bulundu.

Pakdemirli, çıkacak zararın telafisi için gereken adımların atılacağını belirterek, ”Üreticilerimizin ezilmemesi anlamında devlet şefkatli kollarını uzatacak ve ne gerekiyorsa yapacaktır. Orada herkes müsterih olsun” dedi.

Hasatdergisi.com

Hakkında Şebnem Harika

Diğer Haber

Tarım sektörüne 50 milyon dolar kredi

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası (TKYB), OPEC Uluslararası Kalkınma Fonu (OPEC Fund for International Development-OPEC …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]