Anasayfa / Haberler / Lassa sürdürülebilir tarım için yollara düştü..

Lassa sürdürülebilir tarım için yollara düştü..

Lassa çiftçiler için başlattığı proje kapsamında, bu yıl içerisinde 11 ilde iyi tarım uygulamaları, verimli araç kullanımı ve güvenli sürüşe yönelik eğitim verecek.

Lassa’nın, 2013 yılından bu yana çiftçilerin güvenli yolculuk yapmaları için gerçekleştirdiği “Tarım Sağlamsa, Gelecek Sağlam” projesinin kapsamı her yıl biraz daha genişliyor. Firma 2016 yılında 11 ilde tarımsal alanları ziyaret ediyor. Marka, ziraat mühendisleri ile birlikte iyi tarım uygulamaları, verimli araç kullanımı ve güvenli sürüş alanında danışmanlık sunuyor. Lassa ekibi içerisinde yer alan ziraat mühendisleri eşliğinde tarımsal alanlar gezilerek “İyi Tarım Uygulamaları”na yönelik eğitimler verildi. Projenin her durağında çiftçilere, bölgelerinde yetişen ürün çeşitlerine uygun olarak, tarımda verimlilik uygulamaları ve tarım ekonomisi hakkında bilgi ve danışmanlık hizmeti verildi. Ayrıca traktörlerin yoldaki görünürlüğünü artırmak amacıyla reflektör montajı gerçekleştirildi.

Amaç farkındalık yaratmak Bu projenin Brisa’nın ‘Yolculuğunuzun geleceğini tasarlıyoruz” vizyonu doğrultusunda yürütüldüğünü ifade eden Brisa Tüketici Ürünleri Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcı Korhan Korel, “Sürdürülebilirlik kavramını her alanda ele alıyoruz ve tüm paydaşlarımıza değer üretmeye odaklanıyoruz. Tarımla uğraşan çiftçilerimizin güvenliği ve refahı hem bizim için hem de ülkemiz için büyük önem taşıyor. Sektörümüzün öncü markalarına sahip bir şirket olarak özellikle trafik güvenliği konusunda farkındalık yaratmak amacıyla pek çok proje yürütüyoruz. Tarım araçları için ışıksız römorkların yol açacağı kazaları önlemek için bugüne kadar 10 bin 740 reflektör montajı yaptık. Bu sene de devam ediyoruz. Çiftçilerimiz bu konuda tedbirli olurlarsa, kazaların önlenebileceğini biliyoruz” diye konuştu. Korel şöyle devam etti: “Bu kapsamda geçen sene 5 bin 425 saat bilgi ve danışmanlık hizmeti verdik. Amacımız; çiftçilerimizin sorunlarını dinleyebilmek, ilgili uzmanlarla yanıt bulabilmek ve çiftçilerimize doğru bilgi sağlayarak kaynaklarını daha verimli kullanmaları konusunda yol göstermek.” Firma geçen yıl bu kapsamda 9 bin 500 çiftçiye ulaşmıştı.

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

ÇİĞDEM FİLİMİ YOLA ÇIKTI

Dünya prömiyerini İspanya’da yapacak: Çiğdem filmi yola çıktı. Kars’ta çekilmişti, dünya prömiyerini İspanya’da yapacak: Çiğdem …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]