Anasayfa / Haberler / Tarım Müdürlüğü İspanya yolcusu..

Tarım Müdürlüğü İspanya yolcusu..

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü hazırladıkları proje kapsamında İspanya’nın Barcelona kentine giderek 15 günlük eğitim çalışmalarına katılacak.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi; ”    İspanya Çilek Üreticiliği bakımında Avrupa’nın  en iyi üretici ülkesi konumunda olup Avrupa’da öncü durumunadır.  Eğitim süresince çilek konusuna yetiştiricilik, üretim, yöntem, zararlılarla mücadele, bakım, besleme, muhafaza, pazarlama gibi konularda yeni yöntem ve metotlar üzerinde çalışmalar yürütülecektir.   Edinilen kazanımlar sonucunda ilimizde uygulanabilecek yöntem ve metotlar incelenecek olup uygulanabilir yöntem ve metotlar üzerinde çalışmalar yürütülerek ilimizdeki çilek üretimini en üst seviyeye taşımayı amaçlamaktayız.   Çalışmalar sonucunda Sason ilçemize ait organik çilek üreticiliğini gerek ulusal düzeyde, gerekse de uluslar arası düzeyde tanınması üretim verim ve kalitenin artırılması hedeflenmektedir.”

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Danimarka’da, Kur’an-ı Kerim’e yönelik alçak saldırılar bundan böyle cezasız kalmayacak

İskandinav ülkelerinde son zamanlarda Kur'an-ı Kerim'e yönelik alçak saldırılara karşı, bölge ülkelerinden Danimarka harekete geçti. Danimarka'da Kur'an-ı Kerim ve kutsal kitapların yakılmasını yasaklayan kanun tasarısı kabul edildi. Kanuna göre, ülkede Kur'an-ı Kerim ve diğer kutsal kitapların yakılması, bu kitaplara saldırılar ve dini değerleri hedef alan uygunsuz davranışlar yasaklanacak. Yasayı ihlal edenlere ise para cezası veya iki yıla kadar hapis verilebilecek.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]