Anasayfa / Haberler / KÜTAHYA`DA ŞAP KARANTİNASI

KÜTAHYA`DA ŞAP KARANTİNASI

Kütahya’da büyükbaş hayvanlarda şap hastalığı görülmesi üzerine bazı köylerde karantina uygulaması başlatıldı. İl genelindeki üç hayvan pazarı bu kapsamda, geçici olarak kapatıldı.

Alınan bilgiye göre, merkeze bağlı İnköy Mahallesinde ve Simav ilçesindeki Nadarçam Köyü’nde yetiştiricilere ait bazı ahırlardaki büyükbaş hayvanlarda şap hastalığına rastlandı. Hastalık tespit edilen köyler ile 10 kilometre çapındaki köylerde de karantina tedbirleri alındı.

Hastalık nedeniyle veteriner hekimler tarafından ahırlara anında müdahale edilerek, aşı ve dezenfekte çalışmaları yapılmaya başlanırken, kent merkezi, Tavşanlı ve Simav ilçesinde salı günleri kurulan hayvan pazarları ikinci bir duyuruya kadar kapatıldı.

Hastalıkla mücadele ve korunma yöntemleriyle ilgili konularda üreticiler de bilgilendirildi.

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Hafriyat kamyonuna çarpan kamyonet taksiyi altına aldı! 3 kişi yaralandı

Sultangazi, Habipler Yolu'nda seyir halindeki kamyonet, yol kenarında park halinde bulunan hafriyat kamyonuna çarptı. Aynı yönde arkadan gelen taksi, çarpmanın etkisiyle savrulan kamyonetin altında kaldı. Kazada, taksi ve kamyonette bulunan 3 kişi yaralandı. Kaza nedeniyle Habipler Yolu, 1 saat boyunca araç trafiğine kapandı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]