Anasayfa / Haberler / Korkut’ta traktör ve tarım ekipmanları fuarı..

Korkut’ta traktör ve tarım ekipmanları fuarı..

Muş’un Korkut ilçesinde ilk defa düzenlenen Traktör ve Tarım Ekipmanları Fuarı açıldı.
Korkut İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile İlçe Ziraat Bankası işbirliğinde açılan fuar,196 bin dekar tarım arazisinin olduğu ve bin 535 çiftçinin bulunduğu ilçede açılan fuarda, 12 traktör firması yer aldı. Traktörleri yakından inceleyen çiftçiler, fuar sayesinde indirimli traktör alma şansı elde ettiler.
Fuarda traktör ve tarım ekipmanlarını sergileyen firma yetkililerinden Ahmet Sosan, traktör satış oranında artış yaşanmasını beklediklerini söyledi. Muş’ta yılda bin traktör satılmasını umut ettiklerini ifade eden Sosan, “Buraya geliş amacımız; Korkut’ta malzemelerimizi, tarım ekipmanlarımızı, traktörlerimizi tanıtmak. Bu gibi etkinliklerin olması bizim içinde, çiftçilerimiz için çok güzel. Ne açıdan güzel; çiftçilerimiz kaliteli çiftçilik yapabilir, bayilerimiz içinde bu çok güzel. Hem malzemelerini en iyi şekilde tanıtırlar hem de çiftçilerimiz malzeme ve ekipman, traktör konusunda daha iyi bilgi sahibi olurlar. Biz bayiler olarak, özellikle Muş gibi senede bin traktör rakamına ulaşan bir bölgede bu gibi etkinliklerin yapılmasını istiyoruz” dedi.
Fuarda traktör alan Remzi Boğan isimli vatandaş ise, “İlk defa fuar açıldı. Bizde geldik buraya gördük, beğendik, güvendik ve bu traktörü aldık” şeklinde konuştu.

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Mehmet Şimşek’ten vergi indirimi isteyen Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’a şok yanıt: Transferde şov yapıyordunuz

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin vergi indirimi için Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in kapısını çaldıkları iddia edildi. Görüşmede Bakan Şimşek'in 3 kulüp başkanına "Transfer döneminde uçakların biri indi biri kalktı. Şov yaptınız. Şimdi vergi indirimi mi istiyorsunuz?" yanıtını verdiği öne sürüldü.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]