Anasayfa / Ayın Konusu / Ekolojik Tarım Kulübü üyeleri fidan dikti..

Ekolojik Tarım Kulübü üyeleri fidan dikti..

Tunceli Üniversitesi Ekolojik Tarım Kulübü üyeleri, Ovacık ilçesinde 100 fidan dikti.

Tunceli Üniversitesi Ekolojik Tarım Kulübü üyeleri, Ovacık ilçesinde 100 fidan dikti.
Tunceli Üniversitesi Ekolojik Tarım Kulübü üyeleri, Ovacık ilçesi Munzur Gözeleri’nde ceviz, badem, akçaağaç, selvi ve çınardan oluşan 100 fidanı toprakla buluşturdu. Kulüp üyeleri fidan dikiminin ardından Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nu ziyaret ederek, ilçede belediye öncülüğünde devam eden organik tarım çalışmaları hakkında görüş alışverişinde de bulundu. “Doğa İçin Bir Kanat Da Sen Çırp” sloganıyla etkinliği gerçekleştirdiklerini belirten Ekolojik Tarım Kulübü Başkanı Özgür Aydoğdu, “Kulüp olarak insanlarda çevre bilinci oluşturmak amacıyla bir dizi etkinlik gerçekleştiriyoruz. Bunu yaparken de çevre temizliği, fidan dikiminin yanı sıra üreticilere organik tarım konusunda da bilgilendirmeler gerçekleştiriyoruz. Bizler, sadece tüketen değil üreten bireyler olmayı da öğrenmeliyiz. Ovacık Belediyesi’nin insanları organik tarım konusunda üretime katma çabalarını biliyoruz. Bu anlamda kendilerine organik fasulye ekimi konusunda da yardımcı olacağız” dedi.
Munzur Vadisi Milli Parkı’nda piknik yapan vatandaşlardan çevre duyarlılığı konusunda hassasiyet beklediklerini ifade eden Aydoğdu, “Meteorolojiden aldığımız bilgilere göre bu yıl hava sıcaklığı iki derece daha artacak. Bu yüzden piknikçilerden ricamız piknikten arta kalan başta cam olmak üzere atıkları çöp konteynırlarına bıraksınlar. Özellikle cam atıklar Yaz mevsiminde ciddi orman yangınlarına sebep olabilir” diye konuştu.
Aydoğdu, düzenledikleri etkinliğe katkılarından dolayı Tunceli Çevre Orman Müdürlüğü, Ovacık Belediye Başkanı ve Küba Kafe çalışanlarına da teşekkür etti.

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Yanlış Tarım İlaçları Arıları Öldürüyor, Toprağı Zehirliyor

Avrupa Birliği’nde kullanımı yasak olan tarım ilaçlarının Türkiye’de kullanılmasına izin verilmesi Trakya’da arıların ölümlerine yol …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]