Anasayfa / Haberler / Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü personeline işaret dili eğitimi

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü personeline işaret dili eğitimi

ADIYAMAN İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü personeli, işitme engelli vatandaşlarla daha sağlıklı iletişim kurabilmek için işaret dilini öğreniyor.

Beyazay Derneği ve Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen eğitim İl Müdürlüğü toplantı salonunda İl Müdürü Adil Alan ve KTV Şube Müdürü Mehmet Siner’in katılımıyla başladı.

İl Müdürü Alan, yaptığı açıklamada, Adıyaman’da yaşayan engelli vatandaşlara daha iyi hizmet sunabilmek amacıyla personellerin bu eğitime gönüllü katıldığını ve yaklaşık 120 saat sürecek olan kursun bitiminde personele Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verileceğini belirtti.

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Bakan Fidan, ABD’li mevkidaşı Blinken ile görüştü

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, New York'ta ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile görüştü. Görüşmede ABD-Türkiye ilişkileri dışında ayrıca, Karadeniz Tahıl Girişimi, İsveç'in NATO üyeliği ve Karabağ'daki son gelişmeler de ele alındı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]