Anasayfa / Genel / “Genç Çiftçi Hibe” programı kapsamında hayvan dağıtıldı

“Genç Çiftçi Hibe” programı kapsamında hayvan dağıtıldı

Van’da genç çiftçilere hayvan dağıtımı yapıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2016 yılında başlatılan ve üç yıl sürecek olan “Genç Çiftçi Hibe” programı kapsamında, Bahçesaray, Başkale, Çatak, Çaldıran, Edremit, Erciş ve Muradiye ilçelerinde hibe desteği hak kazanan 57 genç çiftçinin projesi kabul edildi.

Bakanlık tarafından ilçeye gönderilen büyük baş hayvanlar, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlükleri tarafından her çiftçiye 5 olmak üzere toplam da 285 büyükbaş sığır dağıtımı yapıldığı belirtildi.

İl Müdürü İbrahim Görentaş, şu açıklamalarda bulundu;

“Kırsalda hayatına devam eden ve üretime katılarak milli ekonomiye katkıda bulunmak isteyen gençleri destekleyeceğiz, ‘Genç Çiftçi Projesi’ ile gençlerin uğraşlarını teşvik edecek ve kırsal alandaki istihdamı artırarak ilimizde üretimi daha da geliştireceğiz. Bu projenin ülkemiz ve ilimiz hayvancılığına hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyor projenin genç çiftçilerimize hayırlı olmasını, ürünlerinin bol, kazançlarının bereketli olmasını diliyorum.”

(Sondakika.com)

Hasatdergisi.com

Hakkında Şebnem Harika

Diğer Haber

ÇİĞDEM FİLİMİ YOLA ÇIKTI

Dünya prömiyerini İspanya’da yapacak: Çiğdem filmi yola çıktı. Kars’ta çekilmişti, dünya prömiyerini İspanya’da yapacak: Çiğdem …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]