Anasayfa / Genel / Bursa’da ceviz büyüklüğündeki dolu kiraz ve çileğe büyük zarar verdi

Bursa’da ceviz büyüklüğündeki dolu kiraz ve çileğe büyük zarar verdi

Alınan bilgiye takriben, Kozağacı bölgesinde öğleden daha sonra başlayan şiddetli yağış; yerini ceviz büyüklüğünde doluya bıraktı. Üreticiler şaşkınlıklarını gizleyemedi. İlk defa ceviz büyüklüğünde doymuş yağdığını belirten çiftçiler çileğin ve kirazın ayrıntılarıyla zarar gördüğünü, kiraz hasadına tarafından bankadan kredi çektiklerini söylediler.
İlçe Tarım Müdürlüğü’nün zarar tespit çalışması yapacağı, tarım sigortası olan üreticilere ödemelerin yapılacağı öğrenildi.

Hasan Yalçın
 

Hakkında

Diğer Haber

Mehmet Şimşek’ten vergi indirimi isteyen Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’a şok yanıt: Transferde şov yapıyordunuz

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin vergi indirimi için Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in kapısını çaldıkları iddia edildi. Görüşmede Bakan Şimşek'in 3 kulüp başkanına "Transfer döneminde uçakların biri indi biri kalktı. Şov yaptınız. Şimdi vergi indirimi mi istiyorsunuz?" yanıtını verdiği öne sürüldü.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]