Anasayfa / Ekonomi / Bayer’den, ABD’li Tarım Devi Monsanto’ya 62 Milyar Dolarlık Teklif

Bayer’den, ABD’li Tarım Devi Monsanto’ya 62 Milyar Dolarlık Teklif

Alman ilaç ve kimya devi Bayer AG, ABD’li tarım devi Monsanto’yu satın almak için 62 milyar dolar teklif etti.

İki şirketin birleşmesi durumunda ABD, Avrupa ve Asya’da hakimiyet kurabilecek kadar büyük, dünyanın en büyük tohum ve tarım devi ortaya çıkacak.

Bayer, şirkete sunduğu teklifin tamamını nakit olarak ödeyeceğini de açıkladı. Bu da Monsanto’nun hisse değerini 112 dolardan hesaplamak anlamına geliyor. Monsanto şirketi ABD’deki son işlem gününde hissesini 101 dolardan kapattı. Bayer’den teklif söylentileri gelmeden önce şirketin hissesi 89 dolardan işlem görüyordu.

Geçen hafta Bayer yetkillileri Monsanto yöneticileriyle özel bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirtmişti. Monsanto’dan yetkililer de bu görüşmenin Bayer’in teklifini değerlendirme sürecine girdiklerini açıkladı.

Kaynak: Hürriyet

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Danimarka’da, Kur’an-ı Kerim’e yönelik alçak saldırılar bundan böyle cezasız kalmayacak

İskandinav ülkelerinde son zamanlarda Kur'an-ı Kerim'e yönelik alçak saldırılara karşı, bölge ülkelerinden Danimarka harekete geçti. Danimarka'da Kur'an-ı Kerim ve kutsal kitapların yakılmasını yasaklayan kanun tasarısı kabul edildi. Kanuna göre, ülkede Kur'an-ı Kerim ve diğer kutsal kitapların yakılması, bu kitaplara saldırılar ve dini değerleri hedef alan uygunsuz davranışlar yasaklanacak. Yasayı ihlal edenlere ise para cezası veya iki yıla kadar hapis verilebilecek.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]