Anasayfa / Ekonomi / Bayer’den, ABD’li Tarım Devi Monsanto’ya 62 Milyar Dolarlık Teklif

Bayer’den, ABD’li Tarım Devi Monsanto’ya 62 Milyar Dolarlık Teklif

Alman ilaç ve kimya devi Bayer AG, ABD’li tarım devi Monsanto’yu satın almak için 62 milyar dolar teklif etti.

İki şirketin birleşmesi durumunda ABD, Avrupa ve Asya’da hakimiyet kurabilecek kadar büyük, dünyanın en büyük tohum ve tarım devi ortaya çıkacak.

Bayer, şirkete sunduğu teklifin tamamını nakit olarak ödeyeceğini de açıkladı. Bu da Monsanto’nun hisse değerini 112 dolardan hesaplamak anlamına geliyor. Monsanto şirketi ABD’deki son işlem gününde hissesini 101 dolardan kapattı. Bayer’den teklif söylentileri gelmeden önce şirketin hissesi 89 dolardan işlem görüyordu.

Geçen hafta Bayer yetkillileri Monsanto yöneticileriyle özel bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirtmişti. Monsanto’dan yetkililer de bu görüşmenin Bayer’in teklifini değerlendirme sürecine girdiklerini açıkladı.

Kaynak: Hürriyet

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

ÇİĞDEM FİLİMİ YOLA ÇIKTI

Dünya prömiyerini İspanya’da yapacak: Çiğdem filmi yola çıktı. Kars’ta çekilmişti, dünya prömiyerini İspanya’da yapacak: Çiğdem …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]