Anasayfa / süt / Balıkesir’de de süt fiyatları 3 lira oldu!

Balıkesir’de de süt fiyatları 3 lira oldu!

Balıkesir Haykoop Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Özen, yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: “11 Aralıkta çiğ inek sütün tavsiye fiyatı 2,80 TL olarak açıklanmıştı. Ancak sütün toplanması, soğutulması ve pazarlanması aşamasında oluşan maliyetler çıktığında üreticinin eline geçecek miktar düşecekti. Bu amaçla yapılan görüşmeler ve bugün Balıkesir’de firmalar ile yapılan toplantılar sonucunda hizmet bedeli olarak 20 kuruş ilave edilerek süt fiyatı 3,00 TL, üretici eline geçecek fiyatının ise 2,80 olmasına imkan sağlanmıştır. Üreticimize hayırlı olsun. Bu sürece katkı veren herkese teşekkürler” dedi.

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Çanakkale ve çevresinde faaliyet gösteren süt ve süt ürünleri markalarının temsilcileri, süt üreticileri ve kooperatif temsilcileri bir araya gelerek çiğ sütün litre alım fiyatı konusunda anlaşmaya varmış, Ulusal Süt Konseyi’nin açıkladığı fiyatın üstünde bir fiyatın uyglanmasına karar vermişlerdi.

Hakkında ali anatas

Diğer Haber

Köylerde Genç Nüfus Azalıyor, Tarım Sektörü Alarm Veriyor

Ülke ekonomisi için hayati öneme sahip olan tarım sektörü son yıllarda karşılaştığı eleman sorunuyla mücadele …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]