Anasayfa / Haberler / Bakan’dan Personel’e:”Ben size olabildiğince adaletli olacağımın sözünü veriyorum”

Bakan’dan Personel’e:”Ben size olabildiğince adaletli olacağımın sözünü veriyorum”

Tarım ve Orman Bakan Pakdemirli, bakanlık personeli ile bir araya gelerek, bayramlaştı. Bayramlaşma programında bakanlık çalışanlarına hitap eden Pakdemirli, zamanın çabuk geçtiğini ve bakanlık görevine atanalı yaklaşık 50 gün olduğunu belirterek, yeni döneme ilişkin açıklamalarda bulunarak, çalışanlara seslendi.

Bakan Pakdemirli; “Tabi bakanlığımızda bir bekleyiş vardı. İşte kadrolar ne olacak kim nereye yerleşecek. Çok hızlı bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor. 24 Haziranda yeni bir sisteme geçtik. Bu geçiş itibari ile millet daha fazla hizmet bekliyor. 16 yıldır başarılı bir iktidar var. Çok şey yapılmış ancak bugün yeni bir şeyler söylemek lazım. Özellikle de bakanlığımızdan da büyük bir beklenti var.” dedi.

Bakanlığın büyük başarılara imza attığını ve iki farklı bakanlığın bir araya geldiğini kaydeden Pakdemirli, “Tarım ve Orman geçmişte de bir aradaydılar. Ayrılmalar oldu, birleşmeler oldu. Şimdi tekrar birleştik ve kavuştuk. Toprak ve suyu kavuşturduk. Bu aslında çok güzel anlamlı ve manalı. Çok büyük bir teşkilat 150 bin kişiye varan bir teşkilata sahip olduk. İstihdam çok önemli bende bunu çok önemsiyorum. Rabbim bana 150 bin kişiye liderlik, abilik yapmayı nasip etti: ama şunu unutmayın ki büyük işler büyük takımlarla oluyor. Ben sadece size ilham verebilirim, yol gösterebilirim, ışık verebilirim onun dışında işi yapacak olan sizlersiniz.” diye konuştu.

Pakdemirli, konuşmasında ayrıca adaletli olacağının sözünü vererek, “Ben size olabildiğince adaletli olacağımın sözünü veriyorum. Sizleri dinleyeceğimin de sözünü veriyorum. Biraz önce dediğim gibi büyük işler büyük ekiplerle oluyor, büyük ekiplerin bir araya gelmesiyle oluyor. Ben yarınlarımızın daha güzel olacağına inanıyorum. İnşallah tek yürek tek ses oluruz. Motivasyonunuz çok önemli, kimsenin motivasyonu kırılmasın. Eğer siz de çalışmaya dair bir ışığınız varsa bildiğiniz bir şeyler varsa, ortaya koyacağınız bir şeyler varsa, burası büyük bir teşkilat. Bugün bir şeyler verilmemiş olabilir ama yarın verilmeyecek anlamına gelmiyor.”

Hem tarımda hem de orman alanında çok güzel işlerin olduğunu ve bunların çok daha iyisinin yapılması gerektiğini söyleyen Pakdemirli “Bizim ‘varsa fikrini söyle’ diye bir portalımız var. Buradan fikri ve zikri olan arkadaşlar bizlere mutlaka bir şeyler ulaştırsınlar. Çünkü üst düzeyde üç kişinin beş kişinin on kişinin düşünmesiyle olacak işler değil bunlar. Bizim bakan yardımcımızdan tutun kapıdaki güvenlik kardeşlerimize kadar her konuda herkesten fikir alıyor, onları dinliyor, onları filtre ediyor ve doğruları buluyor olmamız lazım. Sizden tek ricam özellikle ne yapıyorsak, hastayı dinleyelim yani sektörü dinleyelim. Masa başında kravatlı ekiplerle iş yapmayalım gerçekten sahaya inelim. Danışmanlık firmaları ile çalışmaktansa en güzeli sahadaki köylüye ve çiftçiye soralım. Onlar bize ne yapmamız gerektiğini en doğru şekilde söyleyecektir zaten.” diye konuştu.

Hasatdergisi.com

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Yurt dışına kayıtlı cep telefonları için yeni karar

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin paylaşımında “Yurt dışında ikamet eden ve beraberinde mobil cihaz getiren vatandaşlarımız, …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]