Anasayfa / Genel / Bakan Albayrak Müjde Verdi! Tarımsal Kredi Faizleri Düştü

Bakan Albayrak Müjde Verdi! Tarımsal Kredi Faizleri Düştü

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Çanakkale’de düzenlenen İş Dünyası Buluşmasında konuştu.

Tarımsal kredilerde faizlerin düştüğünü belirten Bakan Albayrak, “Güzel bir müjdeyi sizinle paylaşmak isterim. Malumunuz kamu bankalarımız esnaf kredileri ile tarımsal kredi faizlerini artık yeni yıl itibarıyla yıllık %12’den %9’den düşürdü. Hali hazırda tarımsal kredilerdi ki %25 ile %100 oranındaki Hazinemiz tarafından faiz sübvansiyonu uygulandığından dolayı bu oran ortalama %5’inde altına düşecek. Yüzde 6’lar 7’ler değil, yüzde 5 yüzde 4,5 yüzde sıfıra kadar ineceği bir noktada . Özellikle tarımsal kredilerde yüzde 6’lık faizlere yüzde 0 ile 4,5 aralığına gerileğini burdan müjdelemek istiyorum” dedi.

 

Hakkında Serkan AĞAOĞLU

Diğer Haber

Özdemir: Tarımda belirlenen hedefler etrafında kenetlenmeliyiz

Orman Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair 422 Sayılı Kanun’un kabul edilmesine ilişkin değerlendirme yapan Ö. Abdullah Özdemir, maddelerin uygulanması halinde ülkemizin ürün fazlası veya eksikliğinin önüne geçilebileceğini söyledi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]