Anasayfa / Blog / Aktif Bir İngilizce Eğitimi

Aktif Bir İngilizce Eğitimi

Eğitim sistemimiz içerisinde diploma notu 100 olan ancak bilgiyi kullanma becerisi bakımından çok zayıf öğrenciler bulunuyor. Çok eski dönemlerden bu yana eleştirilen bu sistemin geliştirilmesi için öğrencilerin daha aktif olabilecekleri dersler için teorik kısmının daha öne çıkması gerekiyor. Konuşarak öğren sistemi, bu eksikliği farkında olarak teoriği öne plana çıkaran eğlenceli ve keyifli bir İngilizce eğitimi sunuyor. Dil eğitimini bir bütün olarak planlayan konuşarak öğren eğitmenleri, öğrenciler için kelime ezberleri, ev ödevleri, quizler ve farklı kaynaklara yönlendirerek eğitimlerinin süreklilik haline gelmesini sağlıyor. İngilizce kelime çalışmalarınızda Türkçe bir kelimeyi İngilizceye çevirirken pek çok farklı kelime karşınıza çıkabilir. Cümleye göre en uygun kelimenin seçilmesi gereklidir. Bu alanda hasat ingilizce ne demek gibi araştırmalarınızda sözlük içerisinde en çok kullanılan İngilizce karşılık ilk sırada yer alır. Sick, ill, diseased, unwell, ailing gibi kelimeler en çok kullanılanlar arasında yer alıyor. Her öğrendiğiniz kelimeyi cümle içerisinde soru ya da cevap olarak kullanmak, daha kalıcı bir öğrenme sağlayabilir.

Konuşarak öğren sistemi içerisinde öğrenciler başvurduğunda alanında uzman ve ana dili İngilizce olan eğitmenler 5- 10 dakikalık İngilizce sohbetler ile öğrencinin seviyesini belirlemektedir. Bu şekilde öğrencinin seviyesi baz alınarak hazırlanan müfredatlar, öğrencinin geri kalmadan, boşluklar bırakmadan İngilizce eğitimi almasına yardımcı olacaktır. Eğitmenler her günkü dersi MP3 olarak öğrenci panosuna kayıt etmektedir. Bu şekilde öğrenciler eksik kaldıkları noktaları tekrar ederek, daha kalıcı bir şekilde eğitimlerini sürdürmektedir. Özellikle konuşarak öğren İngilizce eğitiminde bu aktif çalışmaları ve birbirini tamamlayan öğretme sistemi pratik alanında daha aktif bir öğrenme oluşturacaktır. Öğrenmenin süreklilik kazanması ve bu alanda öğrencilerin kullandıkları farklı materyaller sayesinde çok daha aktif bir İngilizceye sahip olabileceklerdir. Genel olarak sisteme başvurulduğunda eğitmenler birkaç dakika İngilizce sohbetler eder, öğrencinin seviyesini belirler. Sonrasında ise hazırlanan müfredatlar 10- 20- 30 dakikalık eğitim programları ile bireylere her gün olacak şekilde verilmeye başlanır. Bireylerin kendileri ile ilgilenen eğitmenlerinin yanında danışmanları da bulunmaktadır. Bu şekilde bireylerin takıldıkları her konuda bilgi alabilirler. Dersleri istedikleri saatte alabilen öğrenciler için evden çıkmak kursa ulaşmak gibi zaman kayıpları olmayacaktır. Evden, işyerinden hatta o an bulunduğunuz her yerden online olduğunuzda Skype üzerinden ya da sabit telefonlar üzerinden derslerin alınması mümkün olacaktır.

Çalışanlar akşam yorgunluk çaylarını içerken aynı zamanda derslerini alabilir. Öğrenciler okul dönüşü dinlendikten sonra İngilizce kurslarını bulundukları yerden ulaşabilir. Bu alanda kolay ulaşılabilme ve her alandan derslerin verilebilmesi konuşarak öğren sisteminin kursiyer portföyünü genişletiyor. Her yaştan ve statüden birey için ideal bir sistem haline getiriyor. Sistemin temeline kelime ezberleri çok önemlidir. Bunun için ingilizce erkek isimleri gibi kalıp kullanımların öğretilmesi aşamasında blog üzerinden keyifli anlatımlarla bilgiler bulabilmek mümkün olmaktadır. En çok kullanılan erkek isimlerini öğrenerek pratik yaparken bunlar arasında seçimler yapabilirsiniz. En çok kullanılan isimler arasında James, john, Robert, Michael, William, David gibi seçenekler yer alıyor. Kelime hazinenizin gelişmesine sistem üzerinde çok fazla önem veriliyor. Bu bağlamda öğrencilere her gün bir sonraki derslerde kullanmak üzere kelime ezberleri verilmektedir. Öğrenciler bu kelimeleri tekrar ederek pratik alanında daha aktif olarak cümleler kurabiliyor. Eğlenceli ve keyifli İngilizce sohbetlerin sürekli olması sayesinde İngilizce eğitimleri çok daha ideal olarak devam ediyor. İngilizce eğitiminde konuşarak öğren sisteminin getirdiği pratik uygulamalar, öğrencilerin hedeflediği aktif dil kullanımının temel yapıtaşları olarak bireylere çok önemli avantajlar sağlıyor.

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]