Anasayfa / Haberler / AFYONKARAHİSAR GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN HİBE DESTEĞİ

AFYONKARAHİSAR GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN HİBE DESTEĞİ

Afyonkarahisar Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Doyduğun Yerde Değil, Doğduğun Yerde Kazan” projesi kapsamında 18-40 yaş arasında köylerde ikamet eden çiftçilere 30 bin TL’ye kadar hibe desteği verileceği belirtildi.

Konu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada, kırsal kalkınma desteklemeleri kapsamında genç çiftçilerin gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynakların oluşturulması ve genç kırsal nüfusun istihdamına katkı sağlayacak yeni bir proje başlatıldığını kaydedildi. Kırsal alandaki bitkisel, hayvansal, yöresel tarım ürünleri, tıbbi ve aromatik bitkilerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik Bakanlığımızca genç çiftçilere 30 bin TL’ye kadar hibe yoluyla destekleme sağlanacağının vurgulandığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kırsal alanda ikamet eden 18-40 yaş aralığında tarımsal faaliyet gösteren ve göstermek isteyen gerçek kişiler hibe desteğinden faydalandırılacaktır. İlimiz genelinde başvurular 13 Nisan 2016 tarihinde başlayıp 12 Mayıs 2016 tarihi mesai bitimine kadar il-ilçe müdürlüklerimize yapılacaktır. Başvurularda genç çiftçilerimizin öncelikle Bakanlığımız tarafından hazırlanan web tabanlı yazılım (gencciftci.tarim.gov.tr) programında kayıt yaptırarak ön başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Genç çiftçilerimiz hayvansal üretim, bitkisel üretim, tıbbi ve aromatik bitkilerin üretimi ile işlenmesi konularındaki projelerini hazırlayıp 12 Mayıs 2016 tarihine mesai bitimine kadar İl-İlçe Müdürlüklerine dosyalarını elden şahsen teslim edeceklerdir.

İl ve ilçe müdürlüklerimiz hiçbir şekilde başvuru formu ve eklerini dağıtmayacak olup; başvuru formu ve istenen ekler web tabanlı yazılım programından çıktısı alınmak suretiyle dosya haline getirilecektir.

Hibe desteğinden faydalanmak isteyen ve şartları taşıyan genç çiftçilerimiz il ve ilçe müdürlüklerimizden daha ayrıntılı ve geniş bilgi alabileceklerdir.”

 

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Dinar Belediyesi’nin barınağında aç kalan köpekler birbirini yedi

Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesindeki belediyeye ait bir barınakta, kötü şartlar nedeniyle bazı köpekler telef olurken, aç kalanlar köpekler de telef olan hemcinslerini yedi. Barınakta çekilen görüntüler sonrası Dinar Belediyesi'nden yapılan açıklamada, konuyla ilgili inceleme başlatıldığı ve sorumlular hakkında yasal işlem yapılacağı bildirildi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]