Anasayfa / Fuar Takvimi / Adıyaman’da Tarım ve Gıda Fuarı Açıldı.

Adıyaman’da Tarım ve Gıda Fuarı Açıldı.

Vali Mahmut Demirtaş:
“Buradaki amaç çiftçilerimizi yeni teknoloji ile buluşturmak”
Adıyaman’da, tarım makineleri ve gıda ürünlerinin sergilendiği, 20 ilden 68 firmanın yer aldığı Tarım ve Gıda Fuarı açıldı

Vali Mahmut Demirtaş, Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odasının fuar alanında kurulan Tarım ve Gıda Fuarı’nın açılışı dolayısıyla düzenlenen törende, bu tür etkinliklerin kentin gururu olduğunu söyledi.

Türkiye’nin her geçen gün büyüdüğünü ve geliştiğini dile getiren Demirtaş, “Buradaki amaç çiftçilerimizi yeni teknoloji ile buluşturmak. Türkiye’nin nüfusu artıyor. Bu artan nüfusla birlikte ihtiyaçlar da artıyor. Bunun için de mutlaka üretimin artması lazım. Bu fuarlar da üretim artışlarına çok ciddi katkılar sunmaktadır.” diye konuştu.
Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu da Adıyaman’da güzel organizasyonlar görüldüğünde mutlu olduklarını belirterek, belediye olarak bu tür etkinliklere destek vermeye devam edeceklerini kaydetti.
Kent dışından gelenlerin buradan giderken gönül elçisi olarak çalışacağını kaydeden Kutlu, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.
Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu da önümüzdeki yıllarda Adıyaman’da Orta Doğu’ya hitap edecek fuarların düzenleneceğini vurguladı.
Konuşmaların ardından protokol üyeleri, kurdele keserek Tarım ve Gıda Fuarı’nın açılışını gerçekleştirdi.
Tarım makineleri ve gıda ürünlerinin sergilendiği, 20 ilden 68 firmanın katıldığı fuarı, 100 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

www.haberler.com

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

“Batum Tarım Fuarı”nda Trabzon’lu firmaların tanıtımı yapıldı

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odasından (TTSO) yapılan yazılı açıklamada, TTSO’nun, Gürcistan’ın Batum kentinde 12-14 Ekim tarihleri …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]