Anasayfa / Ekonomi / 3M, fahiş fiyattan maske satan kişiye dava açtı

3M, fahiş fiyattan maske satan kişiye dava açtı

Corona virüsü salgını sırasında bilhassa maske üretimiyle ön plana çıkan 3M, ürünlerini yanına varılmaz pahada fiyatlardan satış isteyen fırsatçılara savaş açtı.

Business Insider’da yer alan bir habere tarafından, 3M son olarak Amazon’da N95 maskelerini satan Mao Yu isimli satıcıya karşı harekete geçti.

Şirket, fiyatı 0.63 dolar ile 3.40 dolar aralarında satılan maskelerin Yu kadar Amazon’da 23.21 dolardan satışa çıkarılması sebebiyle California’da dava açtı. Bu, son dönemde 3M’in açtığı 12 benzer davadan biri.

İLGİLİ HABERNew York'u dolandırdı, California'da başaramadıNew York’u dolandırdı, California’da başaramadı

‘HALK SAĞLIĞI İÇİN TEHDİT’

Yüksek fiyattan maske satmakla suçlanan Mao Yu, kendisine davayla ilgili demin bir belge gelmediğini söyledi. böylece yorum yerine getirmek istemedi.

3M’den yapılan açıklamada ise, “Piyasadaki bazı kötü aktörler, ürettiğimiz N95 maskeleri ve öteki sağlık gereçleri üzerinden fırsatçılık yapıyor. Bu kriz ortamında gereklilik sahiplerini avlamak istiyorlar. Dolandırıcılar yüksek fiyatla ya da sahte, hasarlı ve eksik ürünlerle pazarın bütünlüğünü bozarak hasar veriyor. Bu en çok da insanlar sağlığı için bir tehdit oluşturuyor” denildi.

İLGİLİ HABERTweet'ten işi kapan mühendis solunum cihazlarını vermediTweet’ten işi tuzak mühendis solunum cihazlarını vermedi

AMAZON ANINDA SATIŞI DURDURDU

Şirketin kıdemli başkan yardımcısı Denise Rutherford ise, “3M müşterileri güvenilir ürünleri uygun fiyatlarla almayı yargı ediyor. Yapılan üçkâğıt, salgın esnasında şirketin adını fiyat oynaması ve sahteciliği ile ilişkilendirerek ürünlerimize olan talebi düşürmeyi amaçlıyor” diye konuştu.

3M’in şikayeti sonrası, Amazon, Mao Yu ve onunla ilişkili şirketlerin satmak yapmasını durdurdu. Amazon ve Ebay gibi online satmak siteleri, anormal fiyatlardan satılmaya çalışılan ürünleri listeden kaldırıyor ama zaman zaman bunlar gözden kaçıyor.

Hakkında

Diğer Haber

Kral suyu nedir, ne işe yarar?

Pek çok madde kolay asitlerde çözülebilse de bazı maddelerin çözünmesi çok zordur. Bu maddeler için …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]