Anasayfa / Ekonomi / Ziraat Bankası’ndan 300 Milyon USD Tutarında Uzun Vadeli Dış Finansman

Ziraat Bankası’ndan 300 Milyon USD Tutarında Uzun Vadeli Dış Finansman

Ziraat Bankası olarak, istikrarlı ve dengeli büyüme stratejilerimiz doğrultusunda dış finansman kaynaklarımızı çeşitlendirmekte ve uzun vadeli borçlanma imkanlarımızı artırmaktayız.

Bu kapsamda, İngiltere’nin uluslararası ölçekteki bir yatırım bankasıyla 300 milyon ABD doları tutarında, 4 yıl vadeli, teminatlı dış finansman işlemi gerçekleştirilmiştir.

Son dönemde Türkiye ekonomisinde görülen olumlu gelişmeler ve uygulanan program kapsamında atılan adımlar neticesinde, ülkemiz bankacılık sektörüne olan güvenin hızlanarak artmaya devam ettiği görülmektedir. Türkiye’nin kredibilite artışı, uluslararası finans sistemine başarılı entegrasyonumuza katkı sağlarken, iyileşen koşullarda uluslararası nitelikli fon akışının sürmesine ve uluslararası paydaşlarımızla iş birliklerimizin güçlenerek devam etmesine destek vermektedir.

Dış finansmanda derinleşme ve çeşitlendirme stratejimiz, önümüzdeki dönemlerde de kararlılıkla sürdürülecektir.

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

KOBALT SÜLFAT VE KULLANIM ALANLARI

Kobalt Sülfat geviş getiren hayvanlar, yani sığır, koyun, Keçi için hayati öneme sahiptir. Kobalt Sülfat, …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]