Anasayfa / Ekonomi / Ziraat Bankası, bakanlıktan belgeli olan restoran ve kafelere 20 milyon liraya kadar kredi verecek

Ziraat Bankası, bakanlıktan belgeli olan restoran ve kafelere 20 milyon liraya kadar kredi verecek

Ziraat Bankası, normalleşme sürecinde idareli hayata sağladığı katkılara bir yenisini ekleyerek, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan belgeli olarak etkinlik gösteren lokanta ve kafeterya işletmeleri için Hazine Destekli Kefalet Sistemi çerçevesinde KGF teminatlı bir “Takviye Kredisi” ürünü hayata geçirdi. İşletmeler pazartesi gününden itibaren başvuru formu yapabilecek.

6 AYI GERİ ÖDEMESİZ 36 AY VADELİ KREDİ İMKANI

Ziraat Bankası’ndan yapılan açıklamaya tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilen belgeye sahip olan ve Bankamız aza dükkan statüsündeki işletmeler başlıca etkinlik konusu ile direkt ilişkilendirilebilecek harcamalarının karşılanmasını amaçlayan 6 aya değin ödemesiz, 36 avuç içi dek vadeli, yıllık yüzde 7,5 faiz oranlı krediden cirolarına alt olarak değişen tutarlarda yararlanabilecek.

1 MİLYONDAN 20 MİLYONA DEĞIN KREDİ VERİLECEK

Konu hakkında yorumlama yapan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Kültür ve Turizm Bakanlığından işletme belgeli restoranlar ve kafeler için Ziraat Bankası’yla bir kredi çalışması yaptık. Pazartesi gününden itibaren hayata geçiriyoruz. 1 milyondan 20 milyona değin 36 ay vadeli, yüzde 7,5 faizle 6 aya değin ödemesiz bir krediyi hayata geçiriyoruz. 3 milyona dek cironuz varsa 1 milyon, 125 milyon ve üzeri cironuz varsa 20 milyon aşamalı 4 kredi mevcut. Pazartesi gününden itibaren Ziraat Bankası’na başvurduklarında bu krediden yararlanabilecekler. İki ölçüt mevcut. Biri Kültür ve Turizm Bakanlığı işletme belgeleri olması lüzumlu, ikincisi Ziraat Bankası’nın pos cihazlarını kullanmaları gerekli” dedi.

KİME NE DEK KREDİ VERİLECEK?

Memurların nöbetleri fazla mesai sayılacakZiraat Bankası, bakanlıktan belgeli olan restoran ve kafelere 20 milyon liraya kadar kredi verecek

Kaynak: DHA

Hakkında

Diğer Haber

Kral suyu nedir, ne işe yarar?

Pek çok madde kolay asitlerde çözülebilse de bazı maddelerin çözünmesi çok zordur. Bu maddeler için …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]