Anasayfa / Ekonomi / Yumurta fiyatı bir ayda yüzde 56 oranında arttı.Yoksul yumurta bile alamıyor

Yumurta fiyatı bir ayda yüzde 56 oranında arttı.Yoksul yumurta bile alamıyor

Yumurta fiyatı bir ayda yüzde 56 oranında arttı. Yoksulun can simidi olan yumurta artık ulaşılamaz noktaya geldi.

CHP ’nin sağlıkçı vekillerinden Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, salgın döneminde vatandaşın en önemli besin kaynaklarından biri olan yumurtaya yapılan zammın toplum sağlığını olumsuz etkilediğini söyledi.

Yılmazkaya devletin sağlık ve gıda politikasını birlikte yürütmesinin toplumun geleceği açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Yılmazkaya, “AKP Hükümet ’nin yürütmekte olduğu yanlış politikaları sonucu döviz artışı yüzünden girdi maliyetleri artan yumurtanın fiyatındaki büyük artış direkt dar gelirli vatandaşımıza yansıyor” ifadelerini kullandı. Koronavirüse karşı toplumun daha dirençli bir bağışıklık sistemi için beslenmenin çok önemli olduğunu vurgulayan Yılmazkaya, “Besin değeri bakımından çok zengin olan yumurta toplumumuzun en önemli ve ucuz protein kaynaklarından birisidir. Vücut direncini artıran, vücudun ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlayan, hastalıklara karşı dirençli olmasını ve bağışıklık sistemini güçlendiren bu besinin toplum sağlığı açısından stratejik önemi büyük” ifadelerini kullandı. Bayram Yılmazkaya, “Bırakın işsiz vatandaşı çalışanlar bile et alamıyor. Protein ihtiyacını tavuk eti ve yumurta ile karşılamaya çalışıyor. Böyle bir dönemde tavuk etine ve yumurtaya ulaşmak ülkemizde bir lüks haline geldi” şeklinde konuştu.

Hakkında

Diğer Haber

BASIN BÜLTENİ ATÖLYESİ ADANADA YAPILACAK

 2024’ün Üçüncü “Anadolu Panelleri” 10 Haziran da Adana da Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin (TKYD), kurumsal …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]