Anasayfa / Haberler / Yeni Çeltek’te madencilere destek eylemi

Yeni Çeltek’te madencilere destek eylemi

Amasya’da Yeni Çeltek Maden Ocağı’nın kapatılması kararına karşı işçilerin yer altında başlattığı açlık grevine destek için yarın destek eylemi yapılacak.

Amasya’nın Suluova ilçesinde 61 yıldır faaliyette olan ve 2013 yılında rödovans yoluyla Soma Holding’e bağlı Gürmin Enerji’ye devredilen Yeni Çeltek Maden Ocağı’nın kapatılması kararına karşı, 200 işçinin bir haftadır sürdürdüğü açlık grevine destek büyüyor. Maden ocağı önünde kapatma kararına karşı yarın büyük bir destek eylemi yapılacak.

Türkiye Maden-İş Suluova Şube Başkanı Hakan Çatal, madenin kapatılmasını engellemek için gün 09.30’da başlayacak ve gün boyu sürecek eyleme katılımın büyük önem taşıdığını ifade etti ve tüm kesimleri desteğe çağırdı.

www.birgun.net

Hakkında Çiğdem Gkhüseyinoğlu

Diğer Haber

Son Dakika: Milli Savunma Bakanı Güler’den 5. kara harekatı sinyali: Terör örgütünün tüm tesis ve faaliyetleri bundan sonra meşru hedefimizdir

Son dakika: Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Ankara'daki bombalı terör saldırısında yaralanan polislere ve Kayseri'de şehit edilen veterinere ilişkin konuşan Bakan Güler, terörle mücadelede kararlılık mesajı verdi. "Suriye ve Irak'ta PKK/KCK, PYD/YPG'nin tüm tesis ve faaliyetleri bundan sonra meşru hedefimizdir." diyen Bakan Güler'in dikkat çeken çıkışı, akıllara "Suriye'nin kuzeyine 5. kara harekatı mı geliyor?" sorusunu getirdi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]