Anasayfa / Ekonomi / Vestel, ‘Evsel Dönüşüm Projesi ’ni başlattı

Vestel, ‘Evsel Dönüşüm Projesi ’ni başlattı

Düşük enerji ve su tüketimine sahip, çevre dostu ürünleriyle bireylere daha sürdürülebilir bir yaşam vadeden Vestel, yeni bir proje başlattı. Markanın Evsel Mutasyon Projesi kapsamında eski ve bundan böyle kullanılmayan beyaz eşya ve elektronik eşyalar baştan ekonomiye kazandırılacak. Ürünlerden elde edilecek külüstür bedeli doğal yaşamı koruma çalışmalarına yardım amacıyla ilgili sivil toplum kuruluşlarıyla yapılan iş birlikleri dahilinde bağışa dönüşecek. Hem projeye eski ürününü vererek destek olan tüketiciler için Ecording meslek birliğiyle ağaçlandırılması gereken, ulaşılması zorlama alanlara insansız hava araçları ile tohum topları atılacak.

“Sürdürülebilir geleceği yapı etmek için mesuliyet almaya devam edeceğiz”

Evsel Dönüşüm Projesi’nin Vestel’in sürdürülebilirlik faaliyetleri açısından büyük ağırlık taşıdığına dikkat çeken Vestel CEO’su Turan Erdoğan, “Bizden sonradan gelecek nesillere şu an sahip olduğumuzdan daha iyi bir dünya bırakmakla yükümlüyüz. Şirket olarak bütün faaliyetlerimizin odağında sürdürülebilirlik yer alıyor. Bu kapsamda üretim süreçlerimize her sene onlarca enerji ve su verimliliği projesi hayata geçirerek kaynak kullanımımızı azaltıyoruz. Ürünlerimiz uluslararası saygıdeğer test kuruluşları kadar deneme edilip onaylanarak, düşük enerji ve su tüketimine sahip çevre dostu ürünler olarak sınıflandırılıyor. üstelik keza kurumsal sosyal sorumluluk projelerimiz keza de yeni girişimlerimizle dünyanın geleceğine sunduğumuz katkıyı artırıyoruz.

Evsel Mutasyon Projesi de sürdürülebilirlik faaliyetlerimiz açısından büyük tartma taşıyor. Tüketicimizi de sürdürülebilirlik faaliyetlerimize dahil ediyor, evsel dönüşümü başlatıyoruz. Böylece yalnızca şirketimizin yok bireylerin de karbon ayakizini azaltmalarına yardım oluyoruz. Sürdürülebilir geleceği inşa etmek için yükümlülük almaya devam edeceğiz” dedi.

Ayrıca çevresel keza sosyal avantaj oluşturulacak

Yapılan açıklamaya tarafından proje zarfında alıcı, markanın sürdürülebilirlik faaliyetlerine aracısız katılabilecek. Vestel Yetkili Servisleri, tüketicinin bundan böyle kullanmadığı ürünü marka gözetmeksizin evinden, zorunlu durumlarda bedava demontaj hizmetini de sağlayarak randevu ile teslim alacak. Hurdaya dönüştürülecek ürünlerin geliri doğal yaşamı ve çevreyi koruma çalışmalarında kullanılmak üzere bir sivil toplum kuruluşuna bağışlanarak faydaya dönüşecek. bununla birlikte her tüketici için Ecording işbirliği ile ulaşılması şiddet alanlarda Ecodrone ile ağaçlandırma çalışmaları kapsamında tohum topu bırakacak. Marka, projeye dahil olan tüketicileri ile kısa ve uzun vadede iletişimini sürdürerek sürprizler sunacak.

Hakkında

Diğer Haber

SODIUM NAPTHALENE SULFONATE NEDİR?

naftalin sülfonat süperplastikleştirici betonda naftalin sülfonat naftalin sülfonik asit sodyum naftalin sülfonat fiyatı sodyum naftalen …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]