Anasayfa / Ekonomi / ‘Vatandaş, pazarda vitrin gezer gibi dolaşıyor’

‘Vatandaş, pazarda vitrin gezer gibi dolaşıyor’

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, İl Başkanı Ecevit Keleş ve beraberindeki heyet ile Söğütlü Muhtarlar Derneği Başkanı Cihan Çakırsoy ve Karasu Muhtarlar Derneği Başkanı Türker Tetik ’i ziyaret ederek, sıkıntılarını dinledi.

Yapılan görüşmelerde, tarımsal üretimin önemli olduğu her iki ilçede de temel olarak tarımsal üretimde yaşanan sıkıntılar, gençlerin tarımsal istihdamdan kopuşu, maliyetlerdeki artış ve sonuç olarak ortaya çıkan pahalılık üzerinde duruldu.

Özkoç, yaptığı açıklamada, özetle şu görüşleri dile getirdi:

* Tarımdaki üretim krizi ve gıda fiyatlarındaki artışın önüne geçebilecek bir politikaya ihtiyaç var. Atacağımız ilk adım; tarımda üretim planlamasına geçmek olacak.

* Bugün Türkiye ’de yoksulluk değil, açlık sorunuyla karşı karşıyayız. Sakarya ’nın, Türkiye ’nin bereketli topraklarında insanlarımızın açlık çekmesini kim, nasıl içine sindirebilir! Tarımda üretimi, üreticiyi esas alan bir politikaya ihtiyaç var.

* Türkiye 20 yılda, mazotu koydum bir kenara; tohum, gübre ve tarım ilacında dışa bağımlı hale geldi. Buğdaydan samana her şeyi ithal ediyoruz. Cumhuriyet tarihimizde hiç olmamıştır; canlı hayvan, kırmızı et ithal ediyoruz. Bu politika değişmek zorunda. İthalatla yabancı şirketler, yabancı çiftçiler beslenirken, kendi çiftçimiz, köylümüz ezildi, yok edildi.

* 2002 ’den bu yana tarımda çalışan insan sayısı yarı yarıya düştü, 5 milyona geriledi. Ekilen tarım arazisinde 35 milyon dönüm azalma var.

* Üretmek, üretimi teşvik etmek zorundayız. İnsanlarımız aç, pazarda, elleri arkada vitrin gezer gibi dolaşıyorlar. Taneyle alışveriş yapabiliyor. Bizim insanımız, bizim topraklarımız bunu hak etmiyor.

* Milletin iktidarında tarımdaki üretim sorunun çözeceğiz; ilk adım tarımda üretim planlamasına geçeceğiz. Planlamanın hayata geçirilebilmesi için özellikle stratejik ürünlerde alım fiyatları ve garantisi açıklanacak.

* Çiftçiye tohum desteği vereceğiz ve tarımsal üretimde mazottan vergi almayacağız. Hem tarımsal üretim hem besicilikte genç istihdamını destekleyeceğiz, teşvik vereceğiz.

* Kooperatifçiliğe destek sağlayacağız. Et ve Süt Kurumu, Çay-Kur, TMO gibi KİT ’ler ile tarımsal kooperatif ve birlikleri çiftçiyi ve üretimi destekleyecek şekilde etkin hale getireceğiz. Ve sözümüz; hasat döneminde ithalatı yasaklayacağız. Gıdada kendi kendimize yeterliliği sağlayacağız.

GAZ BETON ÜRETİMİ VE ALÜMİNYUM PASTA 

GAZ BETON ÜRETİMİ için,dolgu maddesi olarak silis kumu ve kireç kullanılır. Ayrıca bağlayıcı olarak alçı ve beyaz çimento kullanılırken, gaz betonu kabartmak ve gözenek oluşturmak içinse Pars alüminyum tozu ve Pars alüminyum pasta kullanılır. Birde bunu harç haline getirmek için bir miktar su eklenir. Gaz beton üretimi, tamamen teknik bir konudur.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Üretiminde Kullanılan Hammaddeler
  • Kuvarsit
  • Çimento
  • Kireç ve alçıtaşıdır.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Gaz Beton, Gözenek Oluşturucular

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Pars alüminyum toz, tehlikeli ve ithal bir malzemedir.Ülkemizde bir çok firma bu tozun kullanımını bırakmıştır. Diğer alüminyum tozlarından farkı aktif özelliğinin fazla oluşudur.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Pars Alüminyum pasta,
Pars alüminyumdan farkı su bazlı oluşu ve yarı katı yarı pasta formunda tehlikesiz oluşu kullanım sebebi olmaktadır.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,dermag deri tabaklama,deri kimyasalları,nanotozlar,pars alüminyum pasta,ferro alaşım tozları,nanomikron tozlar,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

www.hasatdergisi.com

Hakkında

Diğer Haber

ATM’lerde nakit çekim limiti 10 bin TL’ye yükseltildi

Atm'lerin 5 bin lira olan nakit çekim limitleri, uzun süredir bankalara iş yoğunluğu olarak yansıyor, müşteriler sıra alarak 5 bin lira üstü çekim için banka içinden hizmet görmeye çalışıyordu. Son düzenlemeyle ATM nakit çekim limitlerinin 5 bin ...

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]